Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Finnair będzie częściej latał z Gdańska do Helsinek

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 03 Września 2017

Finnair zwiększy częstotliwość lotów z Gdańska do Helsinek. W sezonie letnim linia będzie oferować 40 połączeń tygodniowo z trzech polskich lotnisk.

Nowe, codzienne połączenie do Gdańska będzie obsługiwane między 24 kwietnia a 27 października 2018 r. Wraz ze zwiększeniem częstotliwości również na połączeniach do Warszawy i Krakowa, łącznie w sezonie letnim 2018 Finnair obsłuży do 40 połączeń tygodniowo na trasie między Helsinkami a trzema polskimi lotniskami.

- Polska jest ważnym rynkiem dla Finnaira, dodatkowy codzienny rejs poprawi połączenia z Gdańska do wielu naszych azjatyckich miejsc, jak również do Nowego Jorku, Chicago i San Francisco - mówi Arunas Skuja, dyrektor naczelny Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie. - Widzimy rosnące zainteresowanie Polską wśród naszych azjatyckich klientów, dlatego przedłużenie okresu obsługi dodatkowych połączeń rejsowych do Warszawy i Krakowa umożliwi większą elastyczność w planowaniu podróży do popularnych letnich miejsc.

Finnair zwiększy również liczbę lotów na popularnych trasach dalekodystansowych do Azji, o trzy nowe cotygodniowe połączenia do Tokio Narita i Bangkoku oraz dodatkowy rejs w tygodniu do Delhi. Wraz z Japan Airlines latem 2018 r. Finnair zaoferuje trzy loty dziennie do Tokio Narita w ramach porozumienia z British Airways i Iberią.

Połączenie Finnaira do Chicago będzie wykonywane codziennie przy dwóch dodatkowych cotygodniowych rejsach od kwietnia do października, a okres obsługi trzech lotów w tygodniu do San Francisco wydłuży się i potrwa od 3 maja do 25 października.

Rozbudowana zostanie europejska sieć połączeń Finnaira obejmująca ponad 100 kierunków. Od 1 czerwca Finnair będzie obsługiwał cztery rejsy tygodniwodo Lizbony, w Portugalii, a od 23 kwietnia przewoźnik otworzy nową trasę do Stuttgartu w Niemczech. Oprócz Gdańska dodane zostaną nowe kierunki na trasach krótkodystansowych z Helsinek do Tallina, Moskwy, Edynburga, Barcelony, Madrytu, Dubaju, Dubrownika, Malagi, Tel Awiwu, Billund, Wenecji, Chanii, Skiatos, Santorini, Heraklionu, na Rodos i Korfu.


W sezonie letnim 2018 Finnair doda drugi rejs dziennie na trasie Gdańsk - Helsinki. Fot.: Latajznami.pl


Hotele w Helsinkach. Fot.: booking.com

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

TAGI: Finnair, Gdańsk, Helsinki, Finlandia, Kraków, Warszawa, lotnisko Gdańsk, lotnisko Helsinki, loty do Helsinek, loty Gdańsk Helsinki
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook