Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Ryanair wzywa pasażerów do przestrzegania zasad przewozu bagażu podręcznego

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 23 Sierpnia 2017

Ryanair wzywa podróżnych, by nagminnie nie łamali ustalonych zasad przewozu bagażu podręcznego. Nie przestrzeganie przepisów doprowadziło w ostatnim czasie do opóźnień lotów - twierdzą przedstawiciele linii.

Pasażerowie Ryanaira mogą wnieść na pokład jeden normalny bagaż podręczny (10 kg) oraz drugi, mniejszy. Wypełnienie samolotów tego lata sięga 97%, dlatego przypominamy podstawowe zasady:

Bagaż podręczny – maksymalne wymiary w Ryanair:
    •    1 normalny bagaż podręczny (55 cm x 40 cm x 20 cm i nie więcej niż 10 kg)
    •    1 mały bagaż podręczny (torebka damska, torba z laptopem, siatka z zakupami z lotniska, itp)

Z uwagi na ograniczenia w schowkach bagażowych w kabinie, na pokład samolotu może zostać zabranych jedynie 90 szt. normalnych bagaży podręcznych (55 x 40 x 20 cm). Pozostałe normalne bagaże podręczne zostaną bezpłatnie przewiezione w luku.

Wszystkie normalne bagaże podręczne nie mogą przekraczać w/w wymiarów. Jeśli bagaże nie zmieszczą się do “boksów” ustawionych przy gate’ach, nie zostaną zabrane na pokład samolotu. W wyjątkowych sytuacjach, mogą zostać przewiezione w luku bagażowym odpłatnie (opłata wynosi 50 euro).

• PORADNIK - BAGAŻ PODRĘCZNY. CO MOŻNA ZABRAĆ DO SAMOLOTU?


Ryanair wzywa pasażerów do przestrzegania zasad przewozu bagażu podręcznego. Fot.: Rainer Prang / Pixabay

Pierwszeństwo wejścia na pokład:
Klienci, którzy wykupili pierwszeństwo wejścia na pokład, wsiadają jako pierwsi i mają gwarancję wniesienia bagażu podręcznego do samolotu. Pierwszeństwo wejścia na pokład można kupić od 5 euro. Pasażerom korzystającym z 2-4 dniowych city breaków, którzy chcą mieć gwarancję wniesienia bagażu na pokład, radzimy wykupienie pierwszeństwa.

Bagaż rejestrowany:
Pasażerom podróżującym na dłuższe wakacje, którzy planują zabrać więcej bagażu niż 10 kg, Ryanair sugeruje dokupienie opcji przewozu bagażu w luku.

Źródło: Ryanair

TAGI: bagaż podręczny, tanie loty, ryanair, tanie loty Ryanair
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook