Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Air Berlin niewypłacalne. Co z lotami?

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 17 Sierpnia 2017

Niemieckie linie lotnicze Air Berlin ogłosiły niewypłacalność. Na razie jednak loty nie znikają z rozkładu. Przynajmniej przez trzy najbliższe miesiące. Co później?

Rok 2016 linia zamknęła z zadłużeniem 1,2 mld euro. Kolejne miesiące przynosiły straty. Dodatkowa linie Etihad, które posiadają blisko 1/3 akcji niemieckiej linii poinformowały, że nie zamierzają dalej inwestować w działalność przewoźnika.

Po tych informacjach niemiecki rząd postanowił przeznaczyć 150 mln euro pożyczki na dalsze 3 miesiące funkcjonowania linii. Wszystko po to, by niemieccy turyści mogli bezpiecznie wrócić z wakacji i urlopów. Rząd w Niemczech chciałby też by linie Air Berlin po zakończeniu działalności zostały przejęte przez największego niemieckiego przewoźnika - Lufthansę. Zarząd firmy jednak z rezerwą podchodzi do przejęcia Air Berlin i dodaje, że jest zainteresowany jednie częścią działaności spółki.

Miałeś bilet na lot Air Berlin - sprawdź swoje prawa

Linie Air Berlin to druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech. Swoje loty wykonuje również do miast w Polsce - Warszawy, Krakowa i Gdańska. W Niemczech operuje głównie z Berlina i Dusseldorfu. Na lotach międzynarodowych skupia się na wożeniu pasażerów pomiędzy Niemcami a Hiszpanią.


15 sierpnia 2017 r. linie Air Berlin ogłosiły niewypłacalność. Loty będą realizować jeszcze przez 3 miesiące. Fot.: Air Berlin

TAGI: Air Berlin, odwołany lot, niewypłacalność linii, bankructwo linii, Kraków, Gdańsk, Warszawa, lotnisko Kraków, lotnisko Gdańsk, lotnisko Warszawa
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook