Booking.com

Dwie, nowe trasy Wizz Air z Gdańska. Jedna na południe, druga...

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 10 Sierpnia 2017

Wizz Air rozwija się w Gdańsku. Linia umieszcza w bazie 6. samolot, dodaje dwie nowe trasy i zwiększa częstotliwość rejsów na już istniejących połączeniach.

Jeszcze w tym roku Wizz Air rozpocznie loty z Gdańska do Lizbony oraz z Gdańska do Wilna. Dodatkowo szósty samolot w bazie na lotnisku im. Lecha Wałęsy pozwoli przewoźnikowi na zwiększenie częstotliwości na już istniejących trasach o 22 loty tygodniowo.

Loty do Wilna startują 21 grudnia 2017 roku i będą obsługiwane 3 razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty. Loty do Lizbony zostaną zainaugurowane 23 grudnia 2017 roku. Zaplanowano je 2 razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Ceny biletów do Wilna zaczynają się od 39 PLN, a do Lizbony od 169 PLN.

Wizz Air zwiększy też częstotliwość rejsów na trasach do: Sztokholmu Skavsta (z 12 do 14 tygodniowo), Oslo Torp (z 7 do 11), Bergen, Eindhoven, Malmo, Turku (z 5 do 7), Hamburga (z 4 do 5), Goteborga (z 3 do 4) oraz Reykjaviku (z 2 do 3).


Lizbona i Wilno - dwie nowe trasy Wizz Air z Gdańska. Fot.: Wizz Air

Gdańsk to jedno z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Od tego czasu ponad 14 mln pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na trasach w gdańskiej siatce połączeń. W pierwszych siedmiu miesiącach 2017 roku, Wizz Air przewiózł ponad 1,2 mln pasażerów na swoich trasach z i do Gdańska, co stanowi wzrost o 7% w porównaniu do okresu od stycznia do lipca w 2016 roku. Wraz z ogłoszonymi dzisiaj nowymi połączeniami do Wilna i Lizbony, Wizz Air oferuje aktualnie 32 kierunki z Gdańska.

 • NAJLEPSZE, TANIE HOTELE W LIZBONIE


Hotele w Lizbonie. Fot.: Booking


Hotele w Wilnie. Fot.: Booking

Źródło: Wizz Air

TAGI: Wizz Air, Gdańsk, lotnisko Gdańsk, Wilno, Litwa, Lizbona, Portugalia, loty Wilno, loty Lizbona, loty Litwa, loty Portugalia
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook