Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

8. Dreamliner LOT już w Warszawie. Firma planuje zakup kolejnych samolotów

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Sobota, 15 Lipca 2017

Do floty LOT-u dołączył 8 Dreamliner. Boeing 787-8 pozwoli polskiemu przewoźnikowi zwiększenie częstotliwości rejsów do Seulu i Tokio. Będzie też od sierpnia na stałe wykonywał rejsy z Warszawy do Newark, a w niedalekiej przyszłości umożliwi uruchomienie kolejnych nowych połączeń.

To nie koniec rozwoju floty LOT-u. Już w przyszłym roku rozpoczną się dostawy większych Dreamlinerów – 787-9.

Dostawa ósmego Dreamlinera dla LOT-u o rejestracji SP-LRH kończy oryginalne zamówienie złożone przez polskiego przewoźnika w 2005 roku. Pierwszy Dreamliner (SP-LRA) trafił do LOT-u w listopadzie 2012. Polski przewoźnik był wówczas pierwszą linią w Europie latającą tym typem samolotu.

 
- Dreamliner to samolot, który kochają nasi pasażerowie i wielu z nich wybiera nas właśnie dla tego, że tylko LOT jako jedyny tradycyjny przewoźnik na świecie wszystkie rejsy obsługuje tymi wspaniałymi maszynami. O ich zaletach można byłoby mówić długo: są cichsze, mają przestronną kabinę, większe okna, system wilgotnego powietrza i wyższe ciśnienie, a to wszystko sprawia, że nawet długa podróż nie jest męcząca. To nadal najbardziej zaawansowany technologicznie samolot świata! – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.


Powitanie 8 Dreamlinera LOTu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Fot.: Anna Grochal / LOT

Ósmy Dreamliner we flocie LOT-u umożliwi zwiększenie częstotliwości rejsów na trasach azjatyckich. Od lipca LOT będzie wykonywał połączenia do Seulu nie 3, a 5 razy w tygodniu. Częstotliwość rejsów do Tokio zostanie zwiększona z 3 do 4 rejsów tygodniowo. Od sierpnia Dreamliner pojawi się też na stałe na trasie z Warszawy do Newark, która jest obsługiwana 5 razy w tygodniu, zastępując w ten sposób Boeinga 767-300 wyleasingowanego na trzy miesiące od linii EuroAtlantic.Nowe Dreamlinery 787-8 nie są ostatnimi samolotami, jakie w najbliższej przyszłości otrzyma LOT. W tym miesiącu zakończyły się dostawy 4 Boeingów 737-800 NG, a już w listopadzie jako jedna z pierwszych linii lotniczych na świecie LOT otrzyma samoloty wąskokadłubowe najnowszej generacji prosto z fabryki Boeinga – 737 MAX 8. 

Od kwietnia przyszłego roku rozpoczną się natomiast pierwsze dostawy większych Dreamlinerów – 787-9. W sumie LOT zamówił 4 maszyny tego typu.Większy Dreamliner zabiera na pokład 294 pasażerów, w tym 24 w klasie biznes.

Źródło: LOT

TAGI: lot, Dreamliner, Boeing, Boeing 787, B787, Lotnisko Chopina, Warszawa
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook