Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

easyJet będzie latał z Lublina do Mediolanu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 10 Lipca 2017

Lublin będzie drugim, po Krakowie lotniskiem w Polsce, z którego będą latać samoloty easyJet. Pod koniec października linia uruchomi połączenie do Mediolanu na lotnisko Malpensa.

Pierwszy lot Lublin - Mediolan (Malpensa) zaplanowano na 29 października 2017 roku. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu - w czwartki i niedziele. Dodatkowo w okresie świąt Bożego Narodzenia pojawi się lot w soboty.

- Port Lotniczy Lublin skutecznie pozyskuje nowych przewoźników i rozwija siatkę połączeń. Przez ostatnie 2 lata konsekwentnie pracowaliśmy nad tym, aby to właśnie easyJet ponownie połączył Mediolan z Lublinem. To jeden z najpopularniejszych przewoźników w Europie, cieszący się uznaniem pasażerów we Włoszech i w innych krajach europejskich. Mediolan to dla nas trasa o szczególnym znaczeniu, przede wszystkim ze względu na liczne kontakty handlowe pomiędzy województwem lubelskim a regionami w północnych Włoszech. Jestem przekonany, że to połączenie znajdzie również uznanie wśród licznej Polonii z naszego regionu, pracującej lub odwiedzającej swoje rodziny w Lombardii i innych rejonach Włoch. Ponieważ swoim zasięgiem wykraczamy znacznie poza nasz region, spodziewamy się także, że nowa trasa easyJet znajdzie uznanie wśród naszych pasażerów z Ukrainy i Białorusi, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych nowych połączeń uruchomionych w tym roku z Lublina – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

 

Ceny biletów na loty Lublin - Mediolan rozpoczynają się od 85 PLN w jedną stronę. Nowa trasa będzie obsługiwana samolotami Airbus A320, które zabierają na pokład 180 lub 186 pasażerów.

Samoloty będą lądowały na głównym lotnisku Mediolanu - Malpensa, gdzie poza Wielką Brytanią, easyJet ma największą bazę operacyjną z ponad 20 samolotami, własnym terminalem (Terminal 2) i ponad 60 trasami w ofercie.

Lotnisko Malpensa połączone jest z centrum miasta szybką koleją Malpensa Express, kursującą pomiędzy lotniskiem a dworcem Milano Cadorna, co 30 minut. Malpensa to również doskonała baza wypadowa dla miłośników białego szaleństwa. W odległości 3 godzin od lotniska znajduje się blisko 200 ośrodków narciarskich na terenie Włoch i Szwajcarii.


Od 29 października 2017 r. linie easyJet będą latać z Lublina do Mediolanu. Fot.: easyJet


Hotele w Mediolanie. Fot.: Booking

Źródło: Port Lotniczy Lublin

TAGI: easyJet, Lublin, Mediolan, Malpensa, loty z Lublina, tanie loty, loty do Mediolanu, tanie loty Lublin Mediolan, tanie loty Włochy, tanie loty Mediolan
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook