Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Nowe trasy transatlantyckie w siatce LOT-u. Tym razem z Węgier

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 09 Lipca 2017
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią dwa bezpośrednie połączenia lotnicze z Budapesztu do Stanów Zjednoczonych. Pierwsze rejsy w maju 2018 roku.

LOT będzie latał z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Linia zapowiada, że to kolejny etap konsolidacji rynku w Europie Środkowo-Wschodniej. Rejsy do Nowego Jorku będą wykonywane 4 razy w tygodniu (w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele), a do Chicago LOT poleci z Budapesztu 2 razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Oba połączenia są całoroczne, a bilety są już w systemach sprzedaży.

 
Uruchomienie bezpośrednich rejsów między Budapesztem a Nowym Jorkiem i Chicago oznacza, że na lotnisku w Budapeszcie na stałe zostanie zbazowany jeden z Dreamlinerów LOT-u.

Ostatni raz Węgry miały bezpośrednie połączenie z USA w 2011 roku. Od tego czasu, mimo braku bezpośrednich rejsów, liczba pasażerów podróżujących z Budapesztu do USA nieustannie rośnie. - Między Budapesztem a Nowym Jorkiem i Chicago podróżuje rocznie ponad 165 tysięcy osób. Dziś przesiadają się głównie we Frankfurcie, Paryżu, Amsterdamie czy Londynie, co znacznie wydłuża ich podróż. Wierzymy, że mieszkańcy Budapesztu i okolic zasługują na lepszy produkt i dlatego zdecydowaliśmy o uruchomieniu bezpośrednich połączeń między Węgrami a USA. Nasza strategia zakłada wykorzystanie każdej okazji biznesowej, a takiego potencjału nie wolno nam zmarnować – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.


W 2018 r. LOT uruchomi bezpośrednie loty z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Fot.: LOT

Jak wykazują analizy przeprowadzone przez LOT, z bezpośrednich połączeń z Budapesztu będą korzystać nie tylko mieszkańcy węgierskiej stolicy, ale również innych węgierskich miast, wschodniej Austrii, Słowacji, zachodniej Rumunii czy państw bałkańskich. W odległości dwóch godzin jazdy samochodem od budapesztańskiego lotniska mieszka ponad 8 mln mieszkańców i to wszystkim im dedykowane są nowe połączenia.

- Jesteśmy dumni będąc pierwszą bazą Polskich Linii Lotniczych LOT poza granicami Polski z której uruchomione zostaną dwa kluczowe atlantyckie połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. To bez wątpienia historyczny moment dla wszystkich trzech krajów – Polski, Węgier i USA oraz wspaniała wiadomość dla pasażerów zarówno z Węgier jak i ze Stanów Zjednoczonych – mówi Jost Lammers, prezes Budapest Airport.

Po uruchomieniu połączeń między Węgrami a USA LOT będzie obsługiwał w sumie 8 połączeń do Ameryki Północnej, w tym 7 do USA.

Źródło: LOT

TAGI: lot, Boeing, B787, Dreamiliner, Budapeszt, Węgry, nowy jork, Chicago, USA, loty Chicago, loty Nowy Jork, loty Budapeszt Nowy Jork, loty Budapeszt Chicago
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook