Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

LOT ma 7. Dreamlinera. Nosi imię Cichociemnych.

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 11 Czerwca 2017

LOT ma kolejnego Boeinga 787 Dreamliner. Jest to już siódma maszyna we flocie polskiego przewoźnika należąca do generacji najnowocześniejszych samolotów dalekodystansowych świata.

Od poniedziałku, nowy Dreamliner obsługiwać będzie trasy LOT-u w tym do Tokio, Nowego Jorku i Seulu. Nowy Dreamliner upamiętnia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. 

- Jest to wyjątkowy moment dla Polskich Linii Lotniczych LOT - nie tylko dlatego, że nasza flota powiększa się o kolejny samolot szerokokadłubowy najnowszej generacji ale również dlatego, że możemy dziś symbolicznie upamiętnić polskich bohaterów. Jako narodowy przewoźnik jesteśmy silnie związani z polską historią i tradycją - to zaszczyt uhonorować jednego z naszych fLAgowych Dreamlinerów symbolem walczących o niepodległą Polskę w czasie II wojny światowej Cichociemnych żołnierzy Armii Krajowej – mówi Rafał Milczarski, Prezes LOT-u.


Do floty LOTu dołączył 7. Dreamliner. Nosi imię "Cichociemnych". Fot.: LOT / Facebook

Dzięki nowej maszynie, polski przewoźnik może realizować założenia strategii rozwoju, między innymi uzupełniając częstotliwości na najbardziej popularnych trasach, w tym z 3 do 4 połączeń tygodniowo na rejsach z Warszawy do Tokio oraz z 3 aż do 5 połączeń w tygodniu do Seulu. Drugi B787-8 zostanie dostarczony polskiemu przewoźnikowi w połowie lipca 2017 roku.  - Boeing 787 Dreamliner to wciąż najnowocześniejszy i najbardziej technologicznie zaawansowany samolot dalekodystansowy na świecie, który pozwala swobodnie pokonać dystans ponad 11 tys. kilometrów. W przyszłym roku flota powiększy się o kolejne 3 większe Boeingi 787-9 mieszczące na pokładzie aż do 294 pasażerów. Inwestycja we flotę daje nam realną możliwość rozwoju i dążenia do pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Rafał Milczarski, Prezes LOT-u.Rozwój floty jest jednym z najważniejszych elementów strategii rentownego wzrostu LOT-u, przyjętej w ubiegłym roku. Od 2017 LOT wdraża w życie jej założenia – przewoźnik pozyskał już 3 z 4 Boeingów 737-800 NG, a w listopadzie i grudniu otrzyma 2 z 6 zamówionych nowych Boeingów 737 MAX 8. W 2017 roku flota LOT-u będzie się składała z 51 nowoczesnych samolotów. Do 2020 LOT planuje wykonywać połączenia około 70 samolotami, w tym 16 Dreamlinerami w obu wersjach.


Do floty LOTu dołączył 7. Dreamliner. Nosi imię "Cichociemnych". Fot.: LOT / Facebook


Do floty LOTu dołączył 7. Dreamliner. Nosi imię "Cichociemnych". Fot.: LOT / Facebook

Źródło: LOT

TAGI: lot, Dreamliner, Boeing 787, B787
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook