Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Coraz więcej połączeń do Niemiec. Lufthansa uruchamia nowe loty z Bydgoszczy, Poznania i Wrocławia.

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 07 Czerwca 2017

Linie lotnicze Lufthansa zwiększą częstotliwość lotów z Polski do Niemiec. Trzeci rejs dziennie pojawi się na trasie z Wrocławia oraz z Poznania do Frankfurtu. Dwa nowe rejsy tygodniowo pojawią się też na trasie Bydgoszcz - Frankfurt.

Nowe loty pozwolą pasażerom na jeszcze lepsze możliwości podróżowania do Niemiec i przez niemieckie lotniska do miast na całym świecie. Częstotliwość rejsów zostanie zwiększona wraz z wejście w życie nowego rozkładu lotów, na przełomie października i listopada 2017 r.

- Wcześniej tak wygodne planowanie bussines day we Wrocławiu nie było możliwe. Dzięki temu znaczenie stolicy Dolnego Śląska jako miejsca atrakcyjnego do lokowania międzynarodowego biznesu jeszcze wzrasta - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Najbardziej istotna jest dogodna godzina przylotu z Frankfurtu – o to zabiegaliśmy w rozmowach z przewoźnikiem, na tym zależało firmom prowadzącym działalność we Wrocławiu.


Od 29 października 2017 r. Lufthansa zwiększy częstotliwość lotów z Poznania i Wrocławia do Frankfurtu. Fot.: Lufthansa

Wylot z Frankfurtu planowany jest o godz. 9.25, przylot do stolicy Dolnego Śląska o 10.40. Z kolei wylot z Wrocławia przewidywany jest na godz. 11.15, z lądowaniem we Frankfurcie o godz. 12.45.

Dodatkowe rejsy na trasie Wrocław - Frankfurt będą obsługiwały samoloty Bombardier CRJ700. Natomiast na trasie Poznań - Frankfurt pojawią się samoloty Embraer E190.

W rozkładzie rejsów z Poznania pojawi się nowe, codzienne połączenie. Embraer 190 wystartuje z Frankfurtu o godz. 20:40, a w rejs z Poznania uda się o godz. 6:25 każdego dnia tygodnia. Tym samym pasażerowie z regionu będą mogli wybrać spośród trzech rejsów dziennie.

W zimowym rozkładzie dwa nowe rejsy w tygodniu zyska Bydgoszcz – maszyny wystartują w czwartki i soboty – dzięki czemu ze stolicy woj. kujawsko-pomorskiego będzie można polecieć do Frankfurtu codziennie. Połączenia z Frankfurtu Bombardierem CRJ-900 zaplanowano o godz. 12:40, a w rejsy powrotne z Bydgoszczy maszyna zabierze pasażerów o godz. 14:50.

Frankfurt nad Menem jest drugim pod względem wielkości obszarem metropolitalnym w Niemczech, jak również jednym z najsilniejszych europejskich regionów ekonomicznych. Z kolei tutejsze lotnisko to jeden z największych portów lotniczych w Europie. Można się tam wygodnie przesiąść na samolot do wszystkich najważniejszych europejskich miast, a także na trasach transkontynentalnych do Azji czy Ameryki Północnej.

• NAJLEPSZE, TANIE HOTELE WE FRANKFURCIE


Hotele we Frankfurcie. Fot.: Booking


Źródło: Port Lotniczy Wrocław

TAGI: Frankfurt, Niemcy, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, tanie loty, tanie loty Frankfurt, tanie loty Wrocław Frankfurt, tanie loty Poznań Frankfurt, tanie loty Niemcy, tanie loty Bydgoszcz Frankfurt
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook