Booking.com

Nowa linia, nowy kierunek z Wrocławia

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 31 Maja 2017

Linie Swiss ogłosiły uruchomienie lotów Wrocław - Zurych. Pierwszy rejs na tej trasie jeszcze w tym roku. Loty zaplanowano 3. razy w tygodniu.

Loty Wrocław - Zurych startują 30 października 2017 r. Będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki.

Samoloty z Zurychu będą lądowały we Wrocławiu w każdy poniedziałek o 9:05, w środy o 14:20 i w piątki o 19:05. Z Wrocławia do Zurychu polecimy w poniedziałki o 9:50, środy o 15:05 i piątki o 19:50. Podróż potrwa godzinę i 40 minut.

- O przywrócenie bezpośredniego połączenia z Zurychem zabiegaliśmy od dłuższego czasu - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Potencjał tego kierunku był mocno zauważalny już wtedy, gdy do tej szwajcarskiej metropolii latała linia lotnicza Eurolot. Dziś z ogromną przyjemnością rozpoczynamy współpracę z nowym we Wrocławiu przewoźnikiem - Swiss Airlines.
30 października 2017 r. Swiss rozpocznie loty Wrocław - Zurych. Fot.: Swiss/Facebook

Trasa będzie obsługiwana przez samoloty CS100. - Na połączenie ze szwajcarską metropolią czekali przedstawiciele wielu międzynarodowych firm, m.in. Credit Suisse, UBS, które mają swoje siedziby i oddziały na Dolnym Śląsku lub w sąsiednich regionach. To właśnie pracownicy tych przedsiębiorstw, a przede wszystkim ich kadra kierownicza, jest głównym klientem na trasie Wrocław - Zurych - dodał Dariusz Kuś.

Szwajcarskie linie lotnicze Swiss Airlines są obecne na rynku od 2002 roku. W lipcu 2005 zostały przejęte przez grupę Lufthansa. Swiss zachował jednak swój wizerunek, kierownictwo, siedzibę w Szwajcarii, własny personel oraz dominującą pozycję w swoim kraju. Swiss Airlines  należą do sojuszu lotniczego Star Alliance i Miles & More. Głównym węzłem przewoźnika jest lotnisko w Zurychu. Siatka jego połączeń obejmuje ponad 40 kierunków na całym świecie.

• NAJLEPSZE, TANIE HOTELE W ZURYCHU


Hotele w Zurychu. Fot.: Booking


Źródło: Port Lotniczy Wrocław

TAGI: Wrocław, Zurych, Swiss, Szwajcaria, loty Zurych, loty Szwajcaria, loty Wrocław Zurych, tanie loty, loty do Zurychu, loty do Szwajcarii
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook