Booking.com

Adria likwiduje loty z Łodzi do Monachium. To ostatnia trasa linii z Łodzi

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Sobota, 06 Maja 2017

Koniec Adrii w Łodzi. Linia likwiduje ostatnie połączenie. Od 1 lipca 2017 roku samoloty nie będą już latać na trasie z Łodzi do Monachium. Informacje o skasowaniu lotów potwierdzają przedstawiciele lotniska.

Adria Airways rozpoczęła loty z Łodzi w marcu 2014 roku. Na początku było to połączenie do Monachium. Rok później przewoźnik zbazował w Łodzi samolot Bombardier CRJ700 z napisem "Łódź" na kadłubie. Liczba rejsów do Monachium wzrosła do 12 tygodniowo. Linia uruchomiła też loty do Amsterdamu.

W 2016 roku w ofercie znalazła się kolejna trasa - do Paryża. Połączenie przetrwało do końca stycznia 2017 roku. Kilka tygodni później linia zawiesiła loty do Amsterdamu. Dziś pojawiła się informacja, że ostatni rejs na trasie Łódź - Monachium odbędzie się 30 czerwca 2017 roku.

Przedstawiciele lotniska potwierdzają, że umowa z Adrią nie zostanie przedłużona. Powodem jest zbyt droga oferta przedstawiona przez linię lotniczą.

Wcześniej Adria zrezygnowała też z lotów z Olsztyna do Monachium oraz z Rzeszowa do Paryża. Obecnie słoweński przewoźnik oferuje jedynie loty Warszawa - Ljubljana. 

W Łodzi firma zatrudnia też polskich pilotów i polską część personelu pokładowego.


Samolot "Łódź" Adria Airways na lotnisku w Łodzi. Fot.: Latajznami.pl

 

TAGI: Łódź, Adria, Monachium, Paryż, Amsterdam, Bombardier, CRJ700
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook