Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

LOT rozpoczął bezpośrednie rejsy do Newark w USA

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 30 Kwietnia 2017

LOT wystartował z kolejną trasą do USA! Tym razem polski przewoźnik zainaugurował bezpośrednie połączenia do drugiego największego portu Nowego Yorku – Newark. To już drugie, po Los Angeles, uruchomione w tym miesiącu połączenie dalekodystansowe LOT-u do Ameryki Północnej.

Rejsy z Warszawy będą obsługiwane najpierw 4, potem 5 razy w tygodniu. Loty z Warszawy do Newark będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Samoloty wystartują z Lotniska Chopina o 11:35 rano i wylądują na Newark Liberty International Airport o 15:20 czasu lokalnego. Powrót planowany jest o 17:05, przylot do Warszawy o 7:50 następnego dnia. Połączenia będą wykonywane z częstotliwością 4 razy w tygodniu. Od sierpnia zostanie dodany także piąty rejs we wtorki.Newark to dla LOT-u piąty obsługiwany port w Ameryce Północnej i jednocześnie drugi kierunek połączeń dalekodystansowych do USA, które LOT uruchomił w tym miesiącu. Połączenie zostało dodane specjalnie z myślą o polskim ruchu etnicznym, w tym Polonii Amerykańskiej, która stanowi wysoki procent mieszkańców Newark.

- Obserwujemy ogromny, niewykorzystany dotąd potencjał ruchu pasażerskiego z Polski do Newark. Miasto jest piątym najchętniej wybieranym kierunkiem dalekodystansowych podróży Polaków, zaraz po JFK, Pekinie, Toronto i Chicago. Rocznie na tej trasie z całej Polski podróżuje ok. 70 tysięcy pasażerów! Dane te wyraźnie potwierdzają niemal konieczność by Newark ponownie pojawił się na mapie połączeń narodowego przewoźnika – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u. Newark to drugi co do wielkości centralny port nowojorskiej metropolii, będący jednocześnie głównym węzłem przesiadkowym dla sąsiadujących z Nowym Jorkiem stanów – Pensylwania i New Jersey.


LOT wraca z połączeniem Warszawa - Newark. Fot.: Latajznami.pl

W sumie dzięki rejsom do Newark i na JFK pasażerowie podróżujący do Nowego Jorku LOT-em będą mieli do dyspozycji 2 połączenia dziennie niemal każdego dnia.


Połączenie do Newark początkowo będzie realizowane wynajętym samolotem Boeing 767-300 z dwoma klasami podróży – klasą biznes i ekonomiczną. Od sierpnia rejsy realizowane będą samolotem Boeing 787 Dreamliner w pełnej konfiguracji trzech klas podróży – LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy.

Źródło: LOT

TAGI: lot, Warszawa, nowy jork, Newark, tanie loty, loty USA, loty Newark, loty Nowy Jork
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook