Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

LOT poleciał do Los Angeles. To najdłuższa rozkładowa trasa w historii polskiej linii

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 03 Kwietnia 2017

LOT uruchomił bezpośrednie połączenie między Warszawą a Los Angeles. Boeing 787-8 Dreamliner tuż po godzinie 16:30 wystartował z Lotniska Chopina w ponad 12-godzinny rejs.

Samolot LOTu poleciał między innymi nad Skandynawią, Islandią, Grenlandią i Kanadą. Na pokładzie jest 3 doświadczonych pilotów i 10 członków personelu pokładowego, którzy dbają o komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Połączenie do Los Angeles jest czwartym kierunkiem LOT-u do Ameryki Północnej i pierwszym w historii rejsowym połączeniem na Zachodnie Wybrzeże USA.

Fakty o lotach Warszawa - Los Angeles
Długość trasy
ok. 10 tys. km
Samolot
Boeing 787 "Dreamliner"
Czas lotu
12,5 godz.
Ilość paliwa
70 ton
Liczba pilotów
3
Liczba personelu pokładowego
10
Liczba klas w samolocie
3

 

Dreamlinery LOT-u będą wykonywały rejsy do Los Angeles w każdy poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę. Połączenie z Warszawy do Kalifornii jest najdłuższym rozkładowym połączeniem w ofercie polskiego przewoźnika. Samoloty LOT-u będą pokonywały w każdą stronę około 10 tysięcy kilometrów. Podróż potrwa około 12,5 godzin i jest to najkrótsza podróż z regionu Europy Środkowo-Wschodniej na Zachodnie Wybrzeże USA.

• TUTAJ MOŻECIE ŚLEDZIĆ LOT WARSZAWA - LOS ANGELES

- To w zasadzie bezkonkurencyjna oferta i to działająca w obie strony. Co roku obserwujemy rosnącą liczbę Amerykanów, którzy zarówno turystycznie jaki i biznesowo interesują się regionem Europy Środkowo-Wschodniej, który jest dziś najszybciej rozwijającym się regionem Europy. LOT stwarza im dziś warunki do dalszego rozwoju tych relacji – powiedział prezes LOTu, Rafał Milczarski.Połączenie do Los Angeles będzie obsługiwane wyłącznie Boeingami 787 Dreamliner. Na pokładzie Dreamlinera pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy Class. Klasa biznes to 18 foteli, które rozkładają się do pozycji płaskiego łóżka – jednego z największych na rynku. W czasie podróży pasażerom oferowane są posiłki, serwowane – niczym w restaruracji – indywidualnie na wysokiej jakości zastawie. Towarzyszy temu szeroki wybór alkoholi i napojów bezalkoholowych.


Loty Warszawa - Los Angeles obsługują samoloty Boeing 787 Dreamliner. Fot.: Latajznami.pl

Klasa LOT Premium Economy to 21 przestronnych foteli, które wyposażone są w indywidualne podłokietniki, podnóżki i podpórki pod uda. W tej klasie także serwowane jest bogate menu, alkohole i napoje bezalkoholowe.W klasie LOT Economy na pokładzie Dreamlinerów pasażerowie mogą cieszyć się większą niż w innych samolotach prywatną przestrzenią. Fotele rozkładają się do przodu nie zabierając miejsca na nogi pasażerom siedzącym przed nami, wyposażone są także w podnóżki. Każdy pasażer ma do dyspozycji indywidualny system rozrywki pokładowej wyposażony w złącze USB. W klasie ekonomicznej także serwowane są bezpłatne, ciepłe i urozmaicone posiłki oraz szeroka gama napojów.

Los Angeles jest siódmym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym czwartym kierunkiem w Ameryce Północnej. Ogłoszenie rejsów na zachodnie wybrzeże USA to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT. Kolejnym nowym połączeniem do Ameryki Północnej będzie połączenie do Newark, które ruszy już 28 kwietnia. Na początku sierpnia LOT uruchomi z kolei bezpośrednie połączenie między Krakowem a Chicago.

Źródło: LOT

TAGI: lot, Warszawa, Los Angeles, LAX, USA, loty USA, loty LAX, loty Los Angeles
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook