Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Nowości w rozkładzie lotów. Sezon letni 2017

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 26 Marca 2017

W lotnictwie rozpoczyna się nowy sezon. Od 26 marca obowiązuje letni rozkład lotów. Linie lotnicze uruchamiają nowe połączenia ale też zamykają niektóre trasy. Pasażerowie mają nowe możliwości podróżowania. Zobacz jakie nowe kierunki uruchamiają linie lotnicze z polskich lotnisk.

W niedzielę 26 marca zaczął obowiązywać rozkład lotów na sezon letni 2017. Jak zwykle jest kilka ciekawych nowości. Pasażerowie zyskują nowe możliwości podróżowania bezpośrednio z polskich lotnisk. LOT uruchamia rejsy do Los Angeles i Newarku pod Nowym Jorkiem oraz do Astany w Kazachstanie. Przewoźnik zapowiedział też loty do Tel Awiwu. LOT będzie latał tam z Gdańska, Lublina, Poznania i Wrocławia. Za to izraelski El Al połączy Tel Awiw z Krakowem

LOT startuje też z trasą z Krakowa do Chicago oraz z Warszawy do Podgoricy, Puli, Stuttgartu i Zielonej Góry. Pojawiły się też nieoficjalne informacje, że w lipcu LOT jeszcze jedną trasę krajową Warszawa - Lublin. 

Nowością jest również uruchomienie lotów Gdańsk - Amsterdam przez holenderskie linie KLM. Inny przewoźnik z tego kraju - Transavia - będzie latać z Katowic do Amsterdamu.

Skandynawskie linie lotnicze SAS będą latać na nowych trasach z Gdańska do Bergen i z Krakowa do Sztokholmu. Linie BMI Regional rozpoczną obsługę połączenia Lublin - Monachium dla linii Lufthansa, a Air Berlin wraca do Gdańska z rejsami do Berlina. Eurowings poleci za to z Krakowa do Dusseldorfu.

 

Jak zwykle sporo nowych tras uruchamiają dwie największe tanie linie lotnicze w Polsce. Wizz Air zapowiedział 5 nowych tras z Katowic do Katanii, Lizbony, na Maltę, do Reykjaviku i Splitu. Z Lublina Wizz Air'em będzie można polecieć do Kijowa i Liverpool'u, z Olsztyna do Oslo Torp, a z Poznania do Kijowa. 

Najwięcej nowych połączeń Wizz Air uruchomi z Lotniska Chopina w Warszawie. Pasażerowie będą mogli polecieć do Billund, Bratysławy,
Bukaresztu, Kijowa Żuliany, Lamezii Terme, Lyonu, Nicei, Santander oraz Wilna. Wrocław
zyska dwie nowe trasy Wizz Air. Samoloty polecą do Lwowa i Reykjaviku.

Nowości dla pasażerów przygotowały też linie lotnicze Ryanair. Z Gdańska będzie można polecieć do Vaxjo w Szwecji i Neapolu, a z Krakowa do Chanii, Lamezii Terme, Lourdes, Pescary, Porto, Walencji oraz Wenecji Treviso. Ze Szczecina będzie można podróżować bezpośrednio do Warszawy na Lotnisko Chopina, a z lotniska w Modlinie do Cagliari, Faro i Neapol. Z Wrocławia pasażerowie będą mogli polecieć do Lizbony i na Majorkę.


26 marca 2017 r. zaczyna obowiązywać letni rozkład lotów. Fot.: Lotnisko Chopina

Jakie nowości przygotowały linie lotnicze na sezon letni 2017? Szczegóły znajdują się w poniższej tabelce.

Lotnisko
Linia lotnicza
Nowe trasy
BYDGOSZCZ
-------
-------
GDAŃSK

Neapol
Vaxjo

Amsterdam

Bergen

Tel Awiw

Berlin Tegel
KATOWICE

Katania
Lizbona
Malta
Reykjavik
Split

Amsterdam
KRAKÓW

Chania
Lamezia Terme
Lourdes
Pescara
Porto
Walencja
Wenecja Treviso


Sztokholm

Chicago

Tel Awiw
EUROWINGS
Dusseldorf
LUBLIN
BMI REGIONAL
Monachium

Tel Awiw
Warszawa (nieoficjalnie)

Liverpool
Kijów
ŁÓDŹ
-------
-------
OLSZTYN

Oslo Torp
POZNAŃ

Tel Awiw

Kijów
RADOM
-------
-------
RZESZÓW
-------
-------
SZCZECIN

Warszawa Lotnisko Chopina
WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA
 

Astana
Los Angeles
Lublin (nieoficjalnie)
Nowy Jork Newark
Podgorica
Pula
Stuttgart
Zielona Góra

Billund
Bratysława
Bukareszt
Kijów Żuliany
Lamezia Terme
Lyon
Nicea
Santander
Wilno


Szczecin
WARSZAWA MODLIN

Cagliari
Faro
Neapol
WROCŁAW

Lizbona
Majorka

Lwów
Reykjavik

Tel Awiw
ZIELONA GÓRA
 Warszawa Lotnisko Chopina

 

(mm)

TAGI: rozkład lotów, loty, tanie loty, lotnisko Bydgoszcz, lotnisko Gdańsk, lotnisko Katowice, lotnisko Kraków, lotnisko Lublin, lotnisko Łódź, lotnisko Modlin, lotnisko Olsztyn, lotnisko Poznań, lotnisko Radom, lotnisko Szczecin, lotnisko Warszawa, lotnisko Wrocław, lotnisko Zielona Góra
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook