Booking.com

Koniec lotów Łódź - Amsterdam

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 20 Marca 2017

Kolejne połączenie znika z rozkładu lotów łódzkiego lotniska. Linie Adria Airways likwidują trasę do Amsterdamu i zostają w Łodzi z jednym połączeniem. Czy to początek końca słoweńskiego przewoźnika w Łodzi?

Ostatni lot na trasie Łódź - Amsterdam zaplanowano na 31 marca 2017 r. W rozkładzie się 4 loty tygodniowo pomiędzy miastami. To już drugie połączenie, które linie Adria likwidują z Łodzi w ostatnich tygodniach. W lutym, po ośmiu miesiącach od uruchomienia, firma skasowała loty do Paryża. Powodem było małe zainteresowanie wśród pasażerów.

Adria Airways zostają w Łodzi z jednym połączeniem do Monachium. Przewoźnik wykonuje na tej trasie 10 lotów tygodniowo w każdą stronę. Firma ma też swoją bazę w Łodzi i zatrudnia polskich pilotów i członków załogi pokładowej. Czy jednak utrzymywanie bazy w takiej formie jest w ogóle opłacalne? Czy 10 lotów w tygodniu wystarczy by baza została utrzymana? A może to początek końca Adria Airways w Łodzi? Pod koniec poprzedniego sezonu letniego czyli na początku listopada linia skasowała połączenia z Olsztyna do Monachium i z Rzeszowa do Paryża.


Linie Adira Airways rezygnują z lotów Łódź - Amsterdam. Fot.: Latajznami.pl

 

(mm)

TAGI: Adria Airways, Łódź, Amsterdam
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook