Booking.com

Baza Ryanair w Poznaniu. Nowe trasy

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 16 Marca 2017

Ryanair zapowiedział uruchomienie swojej bazy na lotnisku w Poznaniu. Jednocześnie linia zapowiedziała pięć nowych tras. Baza ruszy na początku sezonu zimowego 2017 / 2018, czyli pod koniec października.

Wśród zupełnie nowych tras znalazły się loty z Poznania do Aten, Billund, Castellon, Madrytu i Oslo Torp. Już wcześniej Ryanair informował o uruchomieniu w sezonie zimowym lotów do Ejlatu i Tel Awiwu. Loty na wszystkich tych trasach będą realizowane po 2 razy w tygodniu.

Ryanair zapowiedział również zwiększenie częstotliwości lotów na trasie Poznań - Londyn Stansted do 14. tygodniowo.

Na lotnisku w Poznaniu będzie zbazowany jeden samolot Ryanair - Boeing 737-800. W sezonie zimowym 2017 / 2018 linia będzie obsługiwała łącznie z Poznania 34. loty tygodniowo na 14. trasach. Ryanair na trasach z i do Poznania zamierza w ciągu roku przewieźć 500 tys. pasażerów.


Ryanair otworzy bazę w Poznaniu i uruchomi nowe trasy. Fot.: Ryanair

- Rozmowy i negocjacje trwały już od dawna. Utworzenie bazy dla samolotu linii Ryanair to dla Portu oraz dla Poznania ogromna szansa na szybki rozwój siatki połączeń, tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta. Cieszymy się, że po wielu latach starań Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair. Liczymy, że w krótkim czasie wszyscy chętni na loty w nowych kierunkach będą mieli możliwość wyboru między kilkoma nowymi trasami w dogodnych dla nich porach tygodnia - powiedział prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań Ławica, Mariusz Wiatrowski.

- Byliśmy przekonani, że nowe kierunki, jakie ostatnio pojawiły się w ofercie tego przewoźnika, takie jak Tel Awiw, Eljat, czy zwiększenie rotacji do Londynu, to jedynie przedsmak tego, co może czekać mieszkańców Wielkopolski, i nie zawiedliśmy się. Będący w systemie przewoźnika Madryt to już pierwszy wynik nowej umowy, a na kolejne czekamy. Warto podkreślić zaangażowanie naszych Udziałowców, zwłaszcza Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznania, w prace nad rozwojem naszego lotniska, także w kontekście ogłaszanej bazy lotniczej. Baza Ryanair staje się faktem - dodał prezes Wiatrowski.

Źródło: Ryanair

TAGI: ryanair, Poznań, Ateny, Billund, Castellon, Madryt, Oslo, Ejlat, Tel Awiw, loty Ateny, loty Billund, loty Castellon, loty Madryt, loty Oslo, loty Ejlat, loty Tel Awiw
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook