Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

LOT uruchamia cztery nowe trasy z Polski do Izraela

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 21 Lutego 2017

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomi nowe połączenia z Lublina, Gdańska, Poznania i Wrocławia do Tel Awiwu. Częściej będzie też latał na trasie z Warszawy. Nowe loty startują w czerwcu 2017 r.

Rejsy z Lublina do Tel Awiwu będą realizowane w każdy poniedziałek i czwartek, z Wrocławia we wtorek i piątek, z Gdańska w każdą niedzielę, a z Poznania w każdą środę.

Dodatkowo LOT niemal podwoi liczbę połączeń między Warszawą do Tel Awiwem dokładając dodatkowy rejs w ciągu dnia w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Wszystkie rejsy docelowo obsługiwane będą samolotami Boeing 737-800 NG, które dołączą do floty LOT-u już za kilka miesięcy. Nowe połączenia to odpowiedź na rosnącą popularność Izraela wśród polskich turystów.

- Izrael od zawsze przyciągał Polaków, zwłaszcza tych, którzy szukali tam doznań kulturowych czy religijnych. Z każdym rokiem jest też coraz popularniejszy wśród osób poszukujących wypoczynku nad Morzem Śródziemnym. Dzięki nowym samolotom z rodziny 737 możemy odpowiedzieć na tę potrzebę oferując bezpośrednie połączenia do serca Izraela z aż 5 polskich miast. Jesteśmy przekonani, że ta propozycja spotka się z szerokim zainteresowaniem polskich turystów, którzy do tej pory nie mieli takiej oferty – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.Lotnisko w Tel Awiwie znajduje się sercu głównych atrakcji Izraela – blisko tętniącego życiem centrum Tel Awiwu, historycznej Jerozolimy, a także jest najlepszym punktem wypadowym na wyjazdy nad Morze Martwe czy wybrzeże zarówno Morza Śródziemnego jak i Morza Czerwonego.


Izrael. W czerwcu 2017 r. LOT uruchomi loty do Tel Awiwu z 4 polskich miast. Fot.: Beucherwurm_65 / Pixabay

Nowe połączenia do Izraela to dla LOT-u powrót na lotniska regionalne z ofertą połączeń międzynarodowych. Do tej pory w swojej ofercie polski przewoźnik miał jedynie połączenie z Krakowa do Chicago. W swojej strategii LOT od początku zakładał wykorzystywanie potencjału, jakie mają wybrane połączenia z lotnisk w regionalnych i odpowiadanie na potrzeby pasażerów w miarę dostępności floty samolotów o odpowiednim zasięgu i liczbie foteli.

- W tym roku nasza flota powiększy się o 4 Boeingi 737-800 NG oraz 2 zupełnie nowe Boeingi 737 MAX 8, a więc samoloty mogące zabrać w jednym rejsie ponad 180 pasażerów. Dzięki nim wreszcie będziemy mogli zawalczyć o serca pasażerów, którzy do tej pory zmuszeni byli do korzystania z połączeń tak zwanych linii niskokosztowych czy czarterowych. LOT na pokładzie każdego swojego samolotu oferuje aż 3 klasy podróży, klasę biznes, ekonomiczną premium i ekonomiczną oraz cały wachlarz dodatkowych usług i produktów. Od dziś ta oferta będzie dostępna również dla pasażerów podróżujących z lotnisk regionalnych – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT, zaznaczając, że LOT nadal będzie też rozwijać połączenia do Izraela z hubu w Warszawie.

Kilka tygodni temu loty z Polski do Tel Awiwu oraz Ejlatu zapowiedziały też linie Ryanair. Połączenia startują jesienią 2017 r. Więcej informacji TUTAJ

Źródło: LOT

TAGI: lot, Izrael, Tel Awiw, loty Izrael, loty Tel Awiw
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook