Booking.com

Ryanair ogłasza 14. nowych tras z Krakowa

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 01 Lutego 2017

Tego jeszcze w Polsce nie było. Ryanair ogłosił 14 nowych tras z Krakowa w sezonie zimowym 2017/2018. Ruch pasażerski wzrośnie o 40 procent. Po raz pierwszy pojawiło się tanie połączenie do Afryki.

Ryanair uruchomi z Krakowa loty do: Aten, Barcelony, Berlina, Glasgow, Goteborga, Lizbony, Malmo, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Norymbergi, Pragi, Sewilli i Tel Awiwu.

Trzy nowości w sezonie zimowym to Porto, Walencja i Wenecja Treviso. Łącznie w sezonie zimowym 2017/2018 Ryanair będzie obsługiwał z Krakowa 50 tras. Przewoźnik szacuje, że ruch lotniczy wzrośnie o 40 procent, a linia obsłuży 2,75 mln klientów. Zwiększona też zostanie liczba rejsów na już istniejących połączeniach.

Rozkład lotów Ryanaira na zimę 2017/18:

• 14 nowych tras: Ateny (2 x tygodniowo), Barcelona (2 x tygodniowo), Berlin (codziennie), Glasgow (2 x tygodniowo), Gӧteborg (3 x tygodniowo), Lizbona (2 x tygodniowo), 
Malmo (3 x tygodniowo), Marrakesz (2 x tygodniowo), Marsylia (2 x tygodniowo),
Neapol (2 x tygodniowo), Norynberga (3 x tygodniowo), Praga (2 x tygodniowo), 
Sewilla (2 x tygodniowo), Tel Awiw (2 x tygodniowo)
• 3 nowości w sezonie zimowym: Porto (2 x tygodniowo), Walencja (2 x tygodniowo) 
i Wenecja Treviso (2 x tygodniowo)
• Dodatkowe loty do Gdańska (3 x tygodniowo), na Maltę (2 x tygodniowo)
i do Sztokholmu (5 x tygodniowo)
• 50 tras łącznie
• 2,75 mln pasażerów rocznie


Zimowy rozkład lotów 2017/2018 z Krakowa. Na żółto nowe trasy. Fot.: Kraków Airport

- Długo oczekiwane połączenia do: Lizbony, Marsylii, Pragi czy Norymbergi są doskonałym uzupełnieniem oferty tradycyjnych przewoźników latających z krakowskiego lotniska. Cieszymy się także z otwarcia Kraków Airport na nowy rynek, jakim jest Afryka Północna. Konsekwentnie negocjujemy uruchomienie nowych połączeń tak, aby oferta była dostosowana zarówno dla potrzeb pasażerów biznesowych jak i tych, którzy samodzielnie planują wypoczynek. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, czyli zmianę sposobu organizacji wyjazdów urlopowych - powiedział prezes zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek.

- Zarówno nowe połączenia, jak i te które znajdują się w ofercie krakowskiego lotniska umożliwiają pasażerom zaplanowanie podróży do krajów basenu Morza Śródziemnego, do Afryki, na Bliski Wschód, a także do Portugalii, Szwajcarii czy południowych Niemiec. Z kolei połączenia z najważniejszymi europejskimi lotniskami przesiadkowymi dają możliwość zarówno interesujących podróży, jak i nawiązywania kontaktów biznesowych - dodał.

Źródło: Kraków Airport

TAGI: Kraków, ryanair, tanie loty, Ateny, Barcelona, Berlin, Glasgow, Goteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla, Tel Awiw
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook