Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Nowa trasa LOT! Z Warszawy do Astany

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 26 Stycznia 2017

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie loty na trasie Warszawa - Astana w Kazachstanie. Trasę będą obsługiwały nowe samoloty z floty LOTu. Pierwszy rejs zaplanowano 8 maja 2017 r.

Loty Warszawa - Astana będą realizowane 4 razy w tygodniu samolotami Boeing 737-800 NG. Maszyny te w tym roku dołączą do floty LOTu.

Rejsy Warszawa - Astana zaplanowano w poniedziałki, środy, czwartki i piątki. Wylot z Warszawy o 22:50. Z Kazachstanu samoloty startować będą we wtorki, czwartki, piątki i soboty o 13:00.

- Przez ostatnie lata Astana stała się jedną z najważniejszych azjatyckich stolic, ważnym ośrodkiem biznesowym i nowoczesnym, imponującym miastem dla wszystkich odwiedzających. Jestem przekonany, że bezpośrednie połączenie LOT-u pozwoli na zacieśnienie współpracy zarówno gospodarczej jak i kulturalnej czy turystycznej. Liczymy, że coraz więcej pasażerów z Kazachstanu zdecyduje się odwiedzić Polskę, jak również coraz więcej Polaków zdecyduje się odwiedzić ekscytujący kraj, jakim z pewnością jest Kazachstan - mówi Prezes LOT-u, Rafał Milczarski.


8 maja 2017 r. LOT uruchomi loty Warszawa - Astana (Kazachstan). Fot.: Akim_xan / Pixabay

W tym roku Astana będzie gospodarzem EXPO 2017. Tematyką wystawy są nowe technologie, innowacje, wykorzystanie zasobów naturalnych oraz energii odnawialnej. 7 września 2017 r. na wystawie EXPO w Astanie odbędzie się Dzień Polski.

Na pokładzie Boeingów 737-800 NG na trasie Warszawa - Astana LOT zaoferuje trzy klasy podróży – klasę biznes, ekonomiczną premium i ekonomiczną. Docelowo połączenie będzie obsługiwane najnowocześniejszym samolotem wąskokadłubowym – Boeingiem 737 MAX 8.

Źródło: LOT

TAGI: lot, Warszawa, Astana, Kazachstan, loty Kazachstan, loty Astana
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook