Booking.com

Nowa trasa Wizz Air. Z Wrocławia do Lwowa

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 18 Stycznia 2017

Tanie linie lotnicze Wizz Air uruchomią nowe połączenie. W kwietniu ruszają loty Wrocław - Lwów. Na Ukrainę będzie można polecieć dwa razy w tygodniu.

Pierwszy lot na trasie Wrocław - Lwów odbędzie się 13 kwietnia 2017 r. Rejsy zaplanowano dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty.

Lwów jest drugim, obok Kijowa, ukraińskim miastem w siatce połączeń Wizz Air z Wrocławia. Ceny biletów zaczynają się od 99 PLN za lot w jedną stronę.

- Po niedawnym rozszerzeniu oferty Wizz Air o trasę z Wrocławia do Kijowa, przyszedł czas na kolejne nowe połączenie między Polską a Ukrainą. Trasa Lwów-Wrocław z pewnością zyska popularność wśród pasażerów podróżujących zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych. Rozwój siatki połączeń świadczy o zaangażowaniu Wizz Air w dostarczanie możliwości niskokosztowych podróży lotniczych na Dolnym Śląsku oraz wszystkim klientom w Polsce. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład - powiedział, Gabor Vasarhelyi z Wizz Air.


Wizz Air zapowiada nową trasę z Wrocławia. Od 13 kwietnia 2017 r. loty do Lwowa. Fot.: Wizz Air

Pierwszy lot Wizz Air z Wrocławia odbył się w 2008 roku. Dwa lata później linia uruchomiła bazę na lotnisku we Wrocławiu. W 2016 roku Wizz Air przewiózł we Wrocławiu 367 000 pasażerów. W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 roku jest ponad 500 000 miejsc na trasach we wrocławskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 25% w porównaniu do poprzedniego roku. Wraz z nową trasą do Lwowa, oferta Wizz Air z Wrocławia składa się aktualnie z dziewięciu tras do sześciu krajów.

W 2016 roku, WIZZ przewiózł 6,9 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń. Obecnie linia ma bazy operacyjne na sześciu lotniskach w Polsce: w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje niskokosztowe połączenia ze Szczecina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W tym roku Wizz Air będzie mieć zbazowane 22 samoloty w Polsce zatrudniając ponad 800-osobową załogę. Obecnie polska siatka połączeń składa się z 147 tras do 27 krajów.

Źródło: Wizz Air

TAGI: Wizz Air, Wrocław, Lwów, Ukraina, loty Lwów, loty Ukraina
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook