Booking.com

Największe samoloty w Warszawie [FOTO]

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 25 Grudnia 2016

Linie lotnicze coraz częściej latają coraz większymi samolotami z Lotniska Chopina w Warszawie. I mimo, że w stolicy nadal nie ląduje regularnie największy samolot pasażerski świata, to pozostaje tylko kwestią czas kiedy w Warszawie w rozkładzie któregoś z przewoźników pojawi się Airbus A380.

Airbusy A320, Boeingi 737 czy Embraery to codzienność na Lotnisku Chopina w Warszawie. Maszyny te są najbardziej popularne wśród przewoźników lotniczych i nie ma co się dziwić, że jest ich najwięcej. Na szczęście coraz więcej jest też linii lotniczych, które decydują się na coraz większe maszyny. Te najczęściej latają na dłuższych trasach - do Ameryki Północnej, Ameryki Środkowej czy Azji.

1. Najczęściej z większych samolotów na Lotnisku Chopina można spotkać Boeinga 787. Kilka popularnych Dreamlinerów jest na wyposażeniu LOT-u, a warszawski port jest ich bazą. Maszyny te latają do USA, Kanady, Chin, Korei i Japonii. Boeing 787 zabiera na pokład od 210 do 330 pasażerów. Bez lądowania może pokonać ponad 15,5 tys. km.


Boeing 787 "Dreamliner" Polskich Linii Lotniczych LOT. Fot. Matthew Thompson / Boeing

2. Dreamlinerem do Warszawy przylatuje także TUI. Samolot ten wykonuje loty czarterowe dla Biura Podróży TUI. Lata głównie do Ameryki Środkowej. Na Lotnisku Chopina pojawia się regulrnie. 


TUI wykonuje loty czarterowe z Warszawy Boeingiem 787 "Dreamliner". Fot.: TUI Fly

3. W Warszawie swoją bazę ma inna czarterowa linia - Travel Service. Oprócz Boeingów 737-800 kilka miesięcy temu przewoźnik rozpoczął loty Airbusem A330. Samolot, który zabiera na pokład nawet 405 pasażerów, wozi głównie klientów Biura Podróży Itaka. Na stałe wykonuje rejsy do krajów w Ameryce Środkowej oraz do Afryki. Jego zasięg sięga 13,5 tys. km.


Airbus A330 linii Travel Service stacjonuje na Lotnisku Chopina w Warszawie. Fot.: Anna Podkaminer-Lewandowska

4. Na razie największym samolotem pasażerskim lądującym w Warszawie jest Boeing 777. Można go spotkać na trasie Warszawa - Dubaj. Linie Emirates wykonują jeden rejs dziennie z Lotniska Chopina. Maszyna zabiera na pokład nawet 451 pasażerów. Do tego może zabrać nawet 200 m3 towarów. Maksymalnie jest w stanie przelecieć 17,5 tys. km.


Boeing 777 jest na razie największym samolotem pasażerskim latającym z Warszawy. Fot.: Emirates

5. Wracamy do Airbusów A330. Takimi samolotami do Warszawy latają również linie Qatar Airways. Maszyny te obsługują trasę Warszawa - Doha. Loty do Kataru realizowane są raz dziennie. Początkowo przewoźnik latał Airbusami A320. Jednak ze względu na coraz większe zainteresowanie wśród pasażerów zdecydował o zmianie maszyny na A330.


Qatar Airways rozpoczynał loty do Warszawy mniejszym A320. Teraz lata A330. Fot.: Qatar Airways

6. Kolejną linią, która wykonuje loty z Warszawy dużymi samolotami jest Air China. W 2016 r. przewoźnik rozpoczął rejsy Warszawa - Pekin. Na razie wykonuje kilka lotów w tygodniu. 


Linie Air China latają na trasie Warszawa - Pekin samolotem Airbus A330. Fot.: Air China

Teraz pozostaje czekać na największy samolot pasażerski świata. Na razie Airbus A380 lądował w Warszawie okazjonalnie. Po raz pierwszy pojawił się w marcu 2011 roku. Wówczas pokazowy przylot wykonała Lufthansa. Kiedy i kto będzie latał z Warszawy regularnie? Nieoficjalnie mówi się, że będą to linie Emirates na trasie Warszawa - Dubaj. Na razie jednak nie wiadomo kiedy to nastąpi. Jednorazowo maszyna w barwach Zjednocznych Emiratów Arabskich ma się pojawić na Lotnisku Chopina w lutym 2017 r.


Na razie nie wiadomo kiedy i na jakiej trasie Airbus A380 będzie latał regularnie z Warszawy. Fot.: Emirates

(mm)

TAGI: Airbus A380, Boeing 777, Airbus A330, Boeing 787, Emirates, Travel Service, lot, TUI Fly, Air China, Qatar Airways, Dreamliner, A380, B777, A330, B787
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook