Booking.com

LOT uruchomi kolejną trasę na Ukrainę

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 01 Grudnia 2016

LOT uruchamia kolejną, nową trasę. W lutym 2017 roku ruszają bezpośrednie loty z Warszawy do Kijowa na lotnisko Żuliany. To centralny port ukraińskiej stolicy. Będzie to piąte połączenie LOT-u na Ukrainę.

Pierwszy lot Warszawa - Kijów Żuliany odbędzie się 26 lutego 2017 roku. Początkowo rejsy będą realizowane 6 razy w tygodniu, a następnie 7 razy. Loty na Ukrainę będą się odbywały codziennie oprócz sobót. Samolot wystartuje z Warszawy o 22:40, w drogę powrotną będzie startował codzienni oprócz niedziel o 6:00.

Od sezonu letniego połączenia będą wykonywane codziennie. Taki rozkład umożliwia wygodną podróż do Kijowa pasażerom nie tylko z Polski, ale wszystkich innych miast Europy Zachodniej. Pasażerowie z Kijowa mogą odbyć podróż w maksymalnie krótkim czasie zarówno do Warszawy jak i dalej do innych europejskich ośrodków biznesowych i turystycznych, nawet bez konieczności noclegu. 

- Lotnisko Żuliany uznawane jest za centralne lotnisko Kijowa. Cieszymy się, że jako jedyna linia lotnicza z Unii Europejskiej możemy zaoferować codzienne rejsy z tego portu do naszego hubu w Warszawie. Dzięki temu pasażerowie zaczynający swoją podróż na lotnisku Żuliany mają dostęp całej siatki ponad 60 połączeń LOT-u. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Kijowa będą chętnie korzystali z tej oferty – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.


26 lutego 2017 r. LOT uruchomi nowe loty Warszawa - Kijów Żuliany. Fot.: LOT

Kijów Żuliany to piąty ukraiński kierunek w siatce połączeń LOT-u, a sama Ukraina to jeden z najważniejszych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej polskiego przewoźnika. W marcu tego roku LOT uruchomił połączenie do Charkowa.- Razem z połączeniami do Kijowa Boryspil, które realizujemy dwa razy dziennie, będziemy oferować między Warszawą a Kijowem aż 20 rejsów tygodniowo – dodaje Adrian Kubicki. 

Rejsy do Kijowa-Żulian wykonywane będą przez samoloty Embraer 195 w konfiguracji 112 miejsc pasażerskich.

Od 2017 LOT planuje dalszy rozwój połączeń – w kwietniu przewoźnik uruchomi bezpośrednie rejsy do nowych miast w USA – do Newark i Los Angeles zwiększając tym samym ofertę podróży za Atlantyk.

Źródło: LOT

TAGI: lot, Warszawa, Lotnisko Chopina, Kijów, Ukraina, loty Kijów, loty Ukraina
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook