Booking.com

Pierwszy lot Air China z Warszawy

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 22 Września 2016

Linie Air China uruchomiły regularne połączenie na trasie Warszawa - Pekin. To już drugi przewoźnik oferujący bezpośrednie loty z Polski do Chin. Samolot A330 został powitany na lotnisku w Warszawie salutem wodnym.

Loty Warszawa - Pekin będą wykonywane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wylot z Pekinu o 2:30, przylot do Warszawy o 6:20. Lot powrotny startuje z Warszawy o 14:10, a przylatuje do Pekinu o 4:30 następnego dnia.

Trasa obsługiwana jest przez samolot Airbus 330-200  wyposażony w fotele w pełni rozkładane do pozycji leżącej w klasie biznes oraz system odtwarzania audio i video na życzenie we wszystkich klasach.

- Uruchomienie bezpośredniego połączenia Pekin-Warszawa stanowi ważny krok, do stworzenia nowego „Powietrznego Jedwabnego Szlaku” – powiedział Hou Xulun wiceprezes China National Aviation Holding. - Po wizycie prezydenta Xi Jinping w Polsce w 2016 roku, Chiny i Polska zacieśniły wzajemne relacje i stworzyły wszechstronne partnerstwo strategiczne. W planach rządu chińskiego Polska, z racji położenia geograficznego, stanowi dla Chin drzwi Chin do Europy.

- Rozpoczęcie bezpośrednich lotów Air China między Pekinem a Warszawą jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla lotniska, ale i dla Polski. Nigdy wcześniej żaden chiński ani nawet azjatycki przewoźnik nie oferował bezpośrednich lotów do Polski. To dla nas bardzo ważne, gdyż zależy nam, aby Warszawa zajmowała ważne miejsce na szlaku komunikacyjnym między Chinami a Europą - powiedział dyrektor Lotniska Chopina, Mariusz Szpikowski.


Pierwszy lot Air China z Polski. Trasę obsługuje samolot Airbus A330. Fot.: Lotnisko Chopina w Warszawie

Pierwszym rejsem do Warszawy przyleciało 193 pasażerów, a według informacji przewoźnika obłożenie na kolejne rejsy przekracza 80 proc. Zgodnie ze statystykami, od czerwca 2015 do maja 2016 roku między Chinami a Warszawą podróżowało 106 tys. osób, co stanowi wzrost o 8,4 proc. w stosunku do podobnego okresu w zeszłym roku.
Air China jest największym przewoźnikiem między Chinami i Europą. Oferuje blisko 200 lotów tygodniowo. Trasa Pekin - Warszawa jest 24 połączeniem Air China z Europą. Przewoźnik lata do 19 ważnych europejskich miast, w tym Londynu, Paryża, Monachium, Frankfurtu, Dusseldorfu, Wiednia, Genewy, Madrytu, Barcelony, Rzymu i Mediolanu.

Źródło: Lotnisko Chopina w Warszawie

TAGI: Air China, Airbus, A330, Warszawa, Pekin, Chiny, loty Pekin, loty Chiny
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook