Booking.com

Nowe tanie loty Bydgoszcz - Rzym

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 28 Kwietnia 2016

Już w czerwcu ruszają nowe, tanie loty z Bydgoszczy do Rzymu. Rejsy będzie obsługiwała włoska linia lotnicza Mistral Air. Zaplanowano je dwa razy w tygodniu, samolotami Boeing 737-300, zabierającymi na pokład 148 pasażerów.

Pierwszy lot na trasie Bydgoszcz - Rzym odbędzie się 16 czerwca 2016 r. Samoloty będą latały na główne lotnisko stolicy Włoch - Fiumicino. Loty zaplanowane zostały w poniedziałki i czwartki. Ceny biletów zaczynają się od 199 PLN.

Wyloty z Bydgoszczy zaplanowano w poniedziałki i czwartki o 15:10, a z Rzymu o 11:55. Lot ma trwać ok. 2,5 godziny.

-To pierwsze regularne połączenie do Włoch w całej historii bydgoskiego lotniska i pierwszy kierunek otworzony przez tego przewoźnika zarówno w Bydgoszczy jak i w Polsce. Liczymy że będą z niego korzystali nie tylko turyści i przedsiębiorcy wybierający się do Rzymu, ale również włoscy turyści którzy wykorzystają bezpośrednie połączenie aby odwiedzić kujawsko-pomorskie. Współpracujemy już z organizacjami turystycznymi i samorządami aby taką specjalną ofertę dla włoskich klientów przygotować -  mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy.


16 czerwca 2016 r. ruszają loty z Bydgoszczy do Rzymu. Fot.: Mistral Air

Jesteśmy bardzo podekscytowani uruchomieniem nowego połączenia do regionu Kujawsko- Pomorskiego - mówi Mark Camilleri, dyrektor handlowy Mistral Air. - Wierzymy, że połączenie odniesie wielki sukces ze względu na potencjał pasażerski Bydgoszczy i Torunia na trasie do stolicy Włoch. Lokalny rynek potrzebuje połączenia wypoczynkowego, a Rzym idealnie wpisuje się w te potrzeby, zwłaszcza w okresie letnim. Wieczne miasto jest prawdziwie turystycznym rajem z bogatą historią, kulturą, sławną włoską kuchnią, modą, wspaniałą pogodą i pięknymi plażami oddalonymi zaledwie o 30 minut od centrum Rzymu. Dodatkowo Port Lotniczy Rzym-Fiumicino oferuje szeroki wachlarz połączeń do miast włoskich, europejskich i całego świata.

Loty z Bydgoszczy do Rzymu będzie obsługiwać włoska linia lotnicza Mistral Air, która operuje na trasach regularnych, charterowych jak i cargo. Firma ta jest obecna na rynku od ponad 40 lat, a od 2002 roku jest częścią grupy Poste Italiana. W 2013 roku Mistral Air obsłużył ponad 10 tys. lotów przewożąc ponad 600 tys. pasażerów.

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz

TAGI: Mistral Air, Bydgoszcz, Rzym, Włochy, Italia, tanie loty Rzym, tanie loty Włochy
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook