Booking.com

Loty na Sycylię i do Kalabrii z Wrocławia

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 31 Marca 2016

Dwa nowe kierunki czarterowe pojawiły się w ofercie lotniska we Wrocławiu. Pasażerowie będą mogli polecieć do Lamezii Terme w Kalabrii i do Katanii na Sycylii. To dwie z 28 tras czarterowych wrocławskiego portu lotniczego.

Do tej pory z Wrocławia dostępne było połączenie do Palermo. Teraz dochodzi Katania, miasto położone na wschodnim wybrzeżu Sycylii, u stóp Etny. Na tej wyspie znajdziemy plażę uznawaną za najpiękniejszą w całych Włoszech (San Vito lo Capo, niedaleko urokliwej miejscowości Trapani), kurorty znane i popularne (jak Cefalu) oraz niewielkie i zaciszne (jak Mondello z jedną z ładniejszych plaż piaszczystych na Sycylii). Do tego zabytki, w tym wiele starożytnych, jeszcze z czasów greckich. Warto też spróbować sycylijskiej kuchni, na przykład „pasta con le sarde” (makaron z sardynkami) czy „pasta alla Norma” (makaron z pomidorami, serem ricotta i bakłażanami). Specjalnością wyspy są także słodycze.

• TANIE LOTY WROCŁAW - LAMEZIA TERME

Nowość wprowadziło biuro podróży Itaka. Samoloty z Wrocławia do Kalabrii i Katanii będą latały w niedzielę, od 19 czerwca do 18 września. Inne nowości sezonu letniego 2016 to trzy kierunki hiszpańskie – Gran Canaria, Alicante i Barcelona El Prat oraz Rijeka w Chorwacji. W przypadku Chorwacji, w tym sezonie ponownie po rocznej przerwie polecimy do Dubrownika. Łącznie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji 28 kierunków czarterowych.


Trapani na Sycylii. Fot.: MemoryCatcher / Pixabay

– Nowe połączenia z Wrocławia znakomicie uzupełnią ofertę wypoczynku na południu Włoch. Na czekającej na odkrycie Kalabrii znajdziemy wszystko, czego potrzeba do udanego wypoczynku, natomiast Sycylia już tradycyjnie cieszy się ogromną popularnością wśród podróżnych wrocławskiego lotniska – mówi Michał Kozak, manager ds. ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

W sumie w ofercie na lato 2016 (nowa siatka lotów obowiązuje od 27 marca) pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru ponad 60 kierunków. Poza połączeniami czarterowymi to także połączenia tanich linii (np. Teneryfa, Malta, Alicante, Kreta, Sztokholm), połączenia krajowe (Warszawa, Modlin, Radom) oraz sieciowe połączenia międzynarodowe (Monachium, Frankfurt, Kopenhaga, Dusseldorf).

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

TAGI: Wrocław, Sycylia, Włochy, Kalabria, Katania, Lamezia Terme, loty czarterowe, czartery Wrocław, tanie loty, tanie loty Sycylia, tanie loty Kalabria
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook