Booking.com

RYANAIR: Nowe trasy z Gdańska i Wrocławia

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 23 Września 2015

RyanairRyanair'em będzie można polecieć z Gdańska na Maltę i z Wrocławia do Wenecji. Oba połączenia wystartują w sezonie letnim 2016. Linia utrzyma także istniejącą już trasę z Wrocławia na Teneryfę na Wyspach Kanaryjskich. Poza tym będzie więcej rejsów na już istniejących połączeniach.

Z Wrocławia będzie można polecieć do Wenecji Treviso oraz na Teneryfę. Pierwsze połączenie będzie nową trasą, drugie rusza już w listopadzie 2015 r. i będzie kontynuowane również w sezonie letnim 2016.

• TANIE LOTY WROCŁAW - WENECJA

– Teneryfa to typowo wakacyjny kierunek. Dzięki temu połączeniu podróżni będą mogli wygodnie zaplanować tam dłuższy wypoczynek na własną rękę. Natomiast Wenecja jest atrakcyjnym miejscem także na krótsze wyjazdy, na 2-3 dni – mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.


Loty z Wrocławia na Teneryfę ruszają w listopadzie i będą kontynuowane w 2016 r. Fot.: Pixabay

Na Teneryfę będzie można polecieć raz w tygodniu, do Wenecji trzy razy w tygodniu. Irlandzki przewoźnik zwiększy również liczbę lotów do Londynu-Stansted. W wybrane dni dostępne będą 2 rejsy dziennie. Łącznie w rozkładzie lotów Ryanaira na lato 2016 znajdzie się 21 połączeń z Wrocławia. Linie planują przewiezienie ponad 1,1 miliona pasażerów.

Przewoźnik zapowiedział zbazowanie we Wrocławiu trzeciego samolotu. Ma to nastąpić prawdopodobnie zimą 2016 roku. To oznacza, że powiększy się także oferta Ryanaira. Jakie mogą być kolejne nowe połączenia? – Pod uwagę brany jest Madryt, Nicea lub inne miasto we Francji, a w przyszłości także nowe połączenia do Grecji – podczas spotkania z dziennikarzami mówił Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych linii Ryanair. Przewoźnik zbuduje we Wrocławiu także centrum obsługi technicznej swoich samolotów – pierwsze w Polsce i trzecie w Europie. Zacznie działać wiosną 2016 roku.

Nową trasę zyskają również pasażerowie latający z Gdańska. Od sezonu 2016 będą mogli polecieć na Maltę (2 razy w tygodniu). Więcej będzie również lotów z Gdańska do Alicante, Edynburga, Leeds oraz Oslo.


Ryanair'em z Gdańska będzie można polecieć na Maltę. Fot.: Maximillian Buhn / Wikimedia Commons

- Ryanair z przyjemnością ogłasza rozkład lotów z Gdańska na Lato 2016, nowe połączenie na Maltę oraz wzrost ruchu na 4 innych trasach.  Łącznie w naszej ofercie znajdzie się 14 kierunków, na których przewieziemy 900 tysięcy pasażerów. Przyczyni się to również do utworzenia 675 miejsc pracy na lotnisku w Gdańsku - powiedział Juliusz Komorek z Ryanair.

Źródło: Ryanair

TAGI: ryanair, Wrocław Strachowice, Gdańsk Rębiechowo, Alicante, Edynburg, Leeds, Oslo, Malta, Teneryfa, Wenecja
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook