Booking.com

KLM: Wystartowały loty z Krakowa do Amsterdamu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 19 Maja 2015

KLMLinie KLM zainaugurowały połączenie z Krakowa do Amsterdamu. Loty na tej trasie będą realizowane 7. razy w tygodniu. To kolejny tradycyjny przewoźnik, który rozpoczął rejsy z Balic. Dla KLM jest to druga trasa z polskich lotnisk.

Do tej pory linie KLM latały jedynie na trasie Warszawa - Amsterdam. Od 18 maja przewoźnik obsługuje też połączenie Kraków - Amsterdam. Dzięki temu pasażerowie z południa Polski mogą skorzystać z bogatej oferty KLM, która w tym roku obejmuje 139 miast na całym świecie, do których można odlecieć samolotem KLM z lotniska bazowego w Amsterdamie.


Embraer 190 linii KLM po wylądowaniu w Krakowie. Fot.: Paweł Mazur / KLM

Nową trasę obsługuje linia regionalna KLM Cityhopper. - Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowego połącznia z uwagi na duże zainteresowanie lotami na tej trasie. Tylko w ubiegłym roku Kraków odwiedziło pond 77 tysięcy Holendrów. Kraków staje się coraz bardziej popularny nie tylko wśród holenderskich turystów. Nie było dla nas zaskoczeniem ubiegłoroczne zwycięstwo Krakowa w zestawieniu portalu turystycznego Zoover w kategorii najciekawsze miasto do odwiedzania w Europie. W tyle została Wenecja, Rzym czy Wiedeń – powiedziała Chloé Marchand, Dyrektor Generalna Air France KLM w Polsce.
W sezonie letnim 2015 samolot KLM będzie startował codziennie z Krakowa o godzinie 16:55, by na lotnisku Schiphol w Amsterdamie wylądować o godzinie 18:55. Dzięki nowemu połączeniu podróżni z Polski będą mogli jeszcze tego samego dnia przesiąść się na lotnisku Schiphol między innymi na lot do Buenos Aires i Santiago de Chile (20:50), Szanghaju (21:20), czy Abu Zabi (21:45). Loty powrotne na nowej trasie będą odbywały się o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 14:25 i przylot do Krakowa o 16:20.

- Kraków - Amsterdam to połączenie, o które zabiegaliśmy od wielu lat. Pozyskanie tak dużego przewoźnika jak KLM uważam za duży sukces naszego lotniska. Szeroka siatka połączeń KLM daje naszym pasażerom ciekawe możliwości podróżowania w odlegle rejony świata, a codzienne loty są świetną ofertą dla biznesu. Z naszych analiz wynika, że nowy kierunek ma duży potencjał. Pojawienie się w Krakowie linii KLM to także wzmocnienie na naszym lotnisku obecności sojuszu SkyTeam − powiedział Jan Pamuła, Prezes Kraków Airport.

Tanie noclegi w Amsterdamie

Promocyjne ceny biletów na trasie Kraków - Amsterdam w obie strony rozpoczynają się od około 560 PLN. Codzienny rejs z Krakowa do Amsterdamu będzie obsługiwał nowoczesny samolot typu Embraer E190 z 100. miejscami na pokładzie.

KLM jest najstarszą linią lotniczą na świecie, która od początku swojego istnienia funkcjonuje pod tą samą nazwą. Już za cztery lata holenderski przewoźnik będzie obchodził swoje 100. urodziny! Pierwsze przeloty na trasie Warszawa Amsterdam realizowano już w 1956 roku.

Źródło: KLM

TAGI: KLM, Kraków Balice, Amsterdam
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook