ŁÓDŹ: Blisko 700 zawodników pobiegło po drodze startowej w NORDEA LCJRUN

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 17 Maja 2015

ŁódźTo była niesamowita noc. Na lotnisku w Łodzi odbył się drugi bieg po drodze startowej Nordea LCJRUN. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km. Najlepsi potrzebowali niewiele ponad 15. minut by pokonać ten dystans.

Na starcie biegu Nordea LCJRUN stanęło 683 zawodników. Zanim pojawili się na starcie musieli przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa, tak jak każdy pasażer wsiadający do samolotu. Czekając na start mogli skorzystać z porad specjalistów, którzy opowiadali m.in. jak dobrać odpowiednie obuwie do biegania oraz jak biegać by nie zaskodzić własnemu zdrowiu. Można było również wykonać wideo-analizę swojego biegu oraz zasięgnąć fachowej porady specjalistów ze sklepu biegowego Sport Factory w Łodzi. O tym jak uniknąć kontuzji i jakie badania można wykonać bezpłatnie opowiedzą ratownicy z NZOZ Sachmet.

O północy zawodnicy wyszli na płytę postojową i przy dynamicznej muzyce rozpoczęli rogrzewkę. Prowadzili ją olimpijczyk Piotr Kędzia i Igor Maślewski z Vera Sport.

Bieg wystartował ok. godziny 0:20. Zawodnicy prowadzenie przez samochód "Follow me" wybiegli na drogę startową. Pierwszy na mecie przed terminalem zameldował się Tomasz Osmulski z Łodzi z czasem 15 minut i 46 sekund. Drugi, z czasem o 10 sekund gorszym, był Grzegorz Petrusiewicz, a jedną sekundę za nim Krysztof Pietrzyk.

Wśród kobiet zwyciężyła Monika Kaczmarek z czasem 17 minut i 50 sekund. Na drugim miejscu przybiegła Małgorzata Michalak Mattar z czasem 19 minut i 46 sekund, a na trzecim Karolina Matusiak (20 min. 46 sek.).

W klasyfikacji "Łodzianki" zwyciężyła Monika Kaczmarek, przed Małgorzatą Michalak Mattar i Karoliną Matusiak. W kategorii "Łodzianie" zwyciężył Tomasz Osmulski przed Grzegorzem Petrusiewiczem i Wojciechem Grelą.

W ostatniej klasyfikacji "Bankowcy kobiety" zwyciężyła Sylwia Kłyszejko przed Joanną Wężyk i Eweliną Dąbrowską, a w kategorii "Bankowcy mężczyźni" Wojciech Grela przed Adamem Lesieniem i Tomaszem Zjawionym.

Organizatorami biegu są: Port Lotniczy Łódź, InesSport oraz Parkrun. Sponsorem tytularnym - Nordea Operations Center. Patronem medialnym biegu był m.in. portal Latajznami.pl