Booking.com

NORWEGIAN: Strajk. Kłopoty pasażerów

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 05 Marca 2015

NorwegianStrajkują piloci linii Norwegian. Pasażerowie mają problemy z powodu odwołanych i opóźnionych lotów. Kłopoty mają podróżujący z Polski do Skandynawii. Początkowo niewielki protest przerodził się w duży strajk. Jeszcze w niedzielę protestowało 70 osób, teraz blisko 700.

Strajk rozpoczął się w niedzielę, 28 lutego. Odwoływane są loty w Skanydnawii i znacznej części Europy. Bez zakłóceń odbywają się rejsy długodystansowe.

Protest z każdym dniem dotyczy coraz większej liczby pasażerów. Do czwartku, 5 marca dotknął ponad 100 tys. osób. Na razie nie wiadomo kiedy strajk się zakończy.


Strajkują piloci linii Norwegian. Domagają się zmiany warunków zatrudnienia. Fot.: Norwegian

Strajkujący piloci domagają się od pracodawcy zmiany warunków zatrudnienia. Linia chce zatrudniać personel na kontraktach, a związkowcy na etatach. Na razie w proteście uczestniczą piloci z oddziałów w Norwegii, Szwecji i Danii.

Protest dotyka również pasażerów podróżujących z Polski do Skandynawii. Bez problemów powinny być za to realizowane loty z Warszawy do Londynu oraz Malagi, Barcelony, Madrytu oraz na Wyspy Kanaryjskie.

Źródło: Norwegian

TAGI: Norwegian
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook