Booking.com

LOT: Nowe możliwości podróżowania do Grecji

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 01 Sierpnia 2014

LOTLOT wzbogaca swoją ofertę lotów do Grecji. Jest to możliwe dzięki współpracy code-share z liniami Aegean Airlines. Dodatkowo pasażerowie mogą wybierać w szerokiej ofercie rejsów greckiego przewoźnika do miast w całej Helladzie.

Od 1 sierpnia LOT wraz z Aegean Airlines oferują sześć rejsów w tygodniu na trasie Warszawa - Ateny – Warszawa, a stamtąd dalej na podbój słonecznych wysp. Współpraca pomiędzy obiema liniami nie będzie jednak polegać na oferowaniu wspólnych połączeń dla pasażerów podróżujących wyłącznie pomiędzy Warszawą a Atenami lub Atenami a Warszawą. W sezonie lato 2015 wspólna oferta dotyczyć będzie też pasażerów tranzytowych podróżujących via Warszawa lub via Ateny z/do innych portów początkowych/docelowych.

Warszawa - Ateny


Embraer 175 PLL LOT. Fot.: Embraer

Jest to kolejny element modyfikacji w siatce połączeń wprowadzanych w ramach planu restrukturyzacji. W sezonie letnim LOT wprowadził korekty, np.: co do pory operowania, na ponad 20 różnych trasach, co zwiększyło zgodnie założeniami swojej strategii możliwości tranzytowe w Warszawie dla pasażerów o ok. 40%. Efekt ten osiągnięto mimo faktu, że rozkładowa siatka przewoźnika nie wzrosła. Połączenie do Aten jest tego elementem.


Linie lotnicze Aegean rozpoczęły regularne loty z Warszawy do Aten w 2013 r. Fot.: Aegean Airlines

Obie linie będą obsługiwały trasę do stolicy Grecji do 25 października. Zimą Aegean Airlines w swojej ofercie pozostawią trzy rejsy w tygodniu przy wsparciu LOT-u, który zgodnie z planem restrukturyzacji zawiesza na razie to połączenie.

Źródło: LOT

Informacje o LOT
Informacje o AEGEAN AIRLINES

TAGI: Aegean Airlines, lot, warszawa okęcie, Ateny
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook