Booking.com

LOT: Pierwszy europejski Dreamliner poleciał do Pekinu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 01 Sierpnia 2013

LOTLOT rozpoczął loty Dreamlinerem z Warszawy do Pekinu. Maszyna po raz pierwszy pojawiła się na trasie, do tej pory obsługiwanej przez samoloty Boeing 767. Tym samym wszystkie długodystansowe trasy LOT-u są już obsługiwane przez Boeingi 787.

Wcześniej LOT wprowadził Dreamlinery na trasy do Chicago, Nowego Jorku i Toronto. W czwartek 1 sierpnia Boeing 787 po raz pierwszy pojawił się na trasie do Pekinu. Maszyna o numerach SP-LRB wystartowała z Warszawy o 17:01. Lot do Pekinu będzie trwał 7 godzin i 55 minut.

Warszawa - Pekin

Na pokładzie samolotu znalazło się 231 pasażerów, a lądowanie w Pekinie przewidziano na godz. 06:56 czasu lokalnego. Na miejscu zaplanowano uroczystość powitania pierwszego europejskiego Dreamlinera z udziałem m.in. przedstawicieli lotniska w Pekinie oraz linii Air China, partnerów LOT-u z sojuszu Star Alliance.


LOTowski Dreamliner po raz pierwszy pojawił się na trasie Warszawa -Pekin. LOT jest pierwszą linią z Europy, która wyląduje w Pekinie Boeingiem 787. Fot.: Matthew Thompson / Boeing

Obecnie polski przewoźnik wykonuje z Warszawy do stolicy Chin trzy rejsy tygodniowo –
we wtorki, czwartki i niedziele. Od 10 sierpnia wszystkie trasy długodystansowe PLL LOT będą obsługiwane wyłącznie przez Dreamlinery. Samoloty zamówione dla LOT-u mają trzy klasy: Elite Club, Premium Club oraz klasę ekonomiczną. Zabierają na pokład 252 pasażerów.

Źródło: LOT

Czytaj o LOT

TAGI: lot, Dreamliner, Boeing, B787, warszawa okęcie, Pekin, nowy jork, Chicago, Toronto
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook