Booking.com

FRANCJA: Strajk kontrolerów ruchu lotniczego

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 10 Czerwca 2013

Szykują się poważne kłopoty dla pasażerów udających się do Francji. We wtorek rozpoczyna się tam trzydniowy strajk kontrolerów ruchu lotniczego. Kłopoty mogą mieć również samoloty korzystające z francuskiej przestrzeni powietrznej.


Francuscy kontrolerzy ruchu lotniczego
zamierzają strajkować od 11 do 13
czerwca. Fot.: Latajznami.pl

Linie lotnicze informują pasażerów by na bieżąco sprawdzali status swoich lotów od wtorku 11 czerwca do czwartku 13 czerwca 2013 r. W tych dniach strajkować będą kotrolerzy ruchu lotniczego we Francji.

Z Polski do Francji bezpośrednie połączenia wykonują: LOT, Air France, easyJet, Ryanair i Wizz Air.

Ryanair wezwał Komisję Europejską do powstrzymania strajków kontrolerów ruchu lotniczego, aby zapobiec odwoływaniu i opóźnianiu lotów tysięcy podróżnych. Irlandzki przewoźnik poinformował, że zmuszony został do odwołania tylko we wtorek 102 lotów z i do Francji, a także innych lotów wykonywanych przez francuską przestrzeń powietrzną.

- To jest nie do przyjęcia, że ​​niebo nad Europą jest zamykane lub loty są opóźnione z powodu nieuzasadnionego strajku maleńkiej liczby kontrolerów ruchu lotniczego. Te służby publiczne są jednymi z najbardziej przepłacanych i chronionych w Europie, a jednak wielokrotnie wybierają drogę strajku jako pierwszy formę walki, a nie w ostateczności - powiedział Robin Kiely z Ryanair.

Źródło: easyJet, Air France, Ryanair

TAGI: Francja
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook