Booking.com

Lotnisko Katowice wznowiło normalną pracę. Samolot nie blokuje pasa.

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 13 Marca 2013

Katowice AirportPort Lotniczy Katowice został ponownie otwarty dla samolotów. We wtorek wieczorem podczas lądowania Boeing 737-800 zjechał z pasa i zablokował drogę startową. Maszynę udało się już odholować.

Lotnisko nie działało przez blisko dobę. W tym czasie trwała akcja wciągnięcia samolotu na pas startowy. Maszyna została uniesiona na poduszkach powietrznych, a następnie utwardzono pod nią grunt, tak by samolot można było wyciągnąć na drogę i odholować do hangaru techniczego. Specjalistyczny sprzęt ściągnięto z Ostrawy w Czechach.


Boeing 737-800 wyjechał poza drogę startową na lotnisku Katowice. Fot.: LineTech Aircraft Maintenance

FILMY Z WYCIĄGANIA SAMOLOTU W KATOWICACH DOSTĘPNE NA STRONIE www.tvn24.pl

Do feralnego lądowania doszło we wtorek wieczorem. Samolot linii Travel Service lecący z Sharm el Sheikh w Egipcie nie zatrzymał się przed końcem pasa startowego i zatrzymał się kilka metrów poza drogą startową blokując ją. Na pokładzie znajdowało się 179 pasażerów i sześciu członków załogi. Nikomu nic się nie stało. Pasażerowie opuścili samolot schodami podstawionymi pod tylne wyjście maszyny.


Akcja wyciągania Boeinga 737-800, który wyjechał poza drogę startową na lotnisku Katowice. Fot.: LineTech Aircraft Maintenance

Lotnisko natychmiast zostało zamknięte a loty przekierowano do Krakowa. Część rejsów zostało odwołanych. Pasażerowie, którzy mieli odlecieć z Katowic, po odprawie biletowo-bagażowej byli przewożeni na lotnisko w Krakowie.


Przednia goleń Boeinga 737-800, który wyjechał poza drogę startową na lotnisku Katowice. Fot.: LineTech Aircraft Maintenance

Badaniem przyczyn wypadku zajęła się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. To ona ustali co było przyczyną incydentu.


Boeing 737-800, który wyjechał poza drogę startową na lotnisku Katowice. Fot.: LineTech Aircraft Maintenance

Źródło: Katowice Airport

Czytaj o lotnisku KATOWICE PYRZOWICE

TAGI: Katowice Pyrzowice, Travel Service
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook