Booking.com

LINIE LOTNICZE: Coraz więcej pasażerów!

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 07 Lutego 2006
Linie lotnicze chwalą się już pierwszymi wynikami przewozów za styczeń 2006 roku. Coraz więcej osób korzysta z tego typu komunikacji.

Tania linia lotnicza Sky Europe przewiozła w styczniu 2006 roku 133 309 pasażerów. Jest to wzrost o 59% w porównaniu do analogicznego okresu 2005 roku.
“W pierwszym miesiącu roku kalendarzowego 2006 SkyEurope kontynuował silny wzrost, jeżeli chodzi o dane przewozowe, dzięki poszerzonej siatce połączeń. Efekty naszej ofensywy zimowej z regularnymi połączeniami do najciekawszych resortów narciarskich w Europie oraz nowe połączenia do stolic w Europie Południowo-Wschodniej przyczyniły się znacznie do uzyskania tych wyników” - powiedział Christian Mandl, CEO SkyEurope Airlines.

Tymczasem norweskie tanie linie lotnicze Norwegian przewiozły w styczniu 324 097 pasażerów. Jest to wzrost o 103% w stosunku do stycznia 2005 roku.
"Wzrost jakiego doświadczyliśmy na koniec ubiegłego roku był również kontynuowany w styczniu. Niespokojne wydarzenia jakie miały miejsce w norweskim lotnictwie pod koniec miesiące miały minimalny wpływ na liczbę pasażerów Norwegian. Ruch pasażerski wzrósł ponad dwukrotnie a wskaźnik załadunku o 72% dla stycznia" - powiedział CEO Bjorn Kjos.

O 11,2% wzrosła również liczba przewożonych pasażerów przez EasyJet. W styczniu 2006 roku firma przewiozła 2 316 749 pasażerów.
"Nasz całkowity dochód na ten miesiąc był zgodny z naszymi oczekiwaniami, a nasze założenia na ten rok do września 2006 roku pozostają bez zmian" - powiedział dyrektor generalny easyJet Andrew Harrison.

Wzrost liczby pasażerów zanotowały również linie lotnicze KLM i Air France. W styczniu 2006 roku obaj przewoźnicy łącznie zanotowali zwiększenie liczby przewożonych pasażeró o 6,9%.

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook