Booking.com

MADRYT: Od 5 lutego zmiany na Barajas

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 03 Lutego 2006
Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia najwiekszego na świecie terminalu lotniczego na madryckim lotnisku Barajas.  

Treminal nr 4, zaprojektowany przez brytyjskiego projektanta Richarda Rogersa ma rozpocząć działalność w niedzielę 5 lutego 2006 roku. Nowy budynek podzielony jest na dwie części, połaczone ze sobą bezzałogową kolejką transferową.
Dwa nowe pasy startowe, nowa wieża kontrolna oraz terminal zapewnią lotnisku Barajas podniesienie liczby obsługiwanych lotów z 53 do 120 na godzinę. Pozwoli to madryckiemu portowi lotniczemu wyprzedzić amsterdamski Schiphol, który stanie sie w tej sytuacji drugim europejskim lotniskiem pod wzgledem wielkości. Barajas ma docelowo osiągnąć przepustowość 70 lmn osób rocznie.
W nowym terminalu obsługiwani będą m.in. podrózujący ze strefy Schengen oraz pasażerowie linii aliansu lotniczego OneWorld.
Rozbudowa lotniska wiąże sie z pewnymi niedogodnościami dla pasażerów. Do nowego terminala nie doprowadzono jeszcze metra, co oznacza konieczność dojazdu autobusem z nowego kompleksu do starych terminali, dokąd dociera metro. Podróżujący z Barajas od niedzieli muszą doliczyć około półtorej godziny zapasu na ewentualne problemy spowodowane tymi utrudnieniami. Nie dotyczy to pasażerów tanich linii lotniczych, którzy nadal obsługiwani będą w dotychczasowych budynkach.

opracowano na podstawie publikacji w The Guardian i El Pais

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook