Booking.com

WROCŁAW: Grecja, Turcja, Egipt - najpopularniejsze kierunki na wakacje

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 12 Lipca 2012
Wroclaw AirportGrecja, Turcja i Egipt - to trzy najpopularniejsze kierunki czarterowe wśród pasażerów wrocławskiego lotniska. Tuż za podium znalazły się kierunki w Hiszpanii. Tak przynajmniej było na początku wakacji.

Popularność trzech kierunków - Grecji, Turcji i Egiptu - nie słabnie od kilku sezonów. To właśnie do tych krajów wyjeżdża najwięcej turystów, którzy wakacje rozpoczynają na lotnisku we Wrocławiu.

W czerwcu najczęściej pasażerowie latali do Grecji. Wybierali wycieczki na Rodos, do Chanii i Heraklionu na Krecie oraz na Kos i Zakynthos. Do Turcji można wybrać się na jedno z czterech lotnisk - Antalya, Bodrum, Dalaman i Izmir. Jeśli chodzi o Egipt to hitem są Sharm el Sheikh i Hurghada. – Do Sharm el Sheikh i Hurghady możemy latać z Wrocławia przez cały rok, jednak szczególnie latem doceniamy urok tych typowo letnich miejscowości. Egipt wraca do łask, co wiąże się z uspokojeniem sytuacji politycznej w tym kraju – tłumaczy Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław.

Spory ruch turystyczny widać również na rejsach regularnych, szczególnie wśród linii niskokosztowych. – Wśród ekonomicznych połączeń niezmiennie prym wiodą kierunki hiszpańskie, które wróciły do rozkładu lotów po przerwie zimowej. Samoloty do Alicante czy Malagi już teraz są wypełnione w ponad 80 procentach, a zakładamy, że ich obłożenie z każdym kolejnym tygodniem będzie rosło – mówi Jarosław Sztucki.


Ryanair oferuje z Wrocławia 22 trasy, wśród nich loty do typowo wakacyjnych miejsc t.j.: Chania, Alicante, Barcelona, Malaga, Malta i Piza. Fot.: Port Lotniczy Wrocław

W letniej ofercie Portu Lotniczego Wrocław znalazła się rekordowa liczba lotów czarterowych. W sumie jest ich 19, z czego cztery wprowadzone premierowo - Zakynthos, Kos, Fuerteventura i Barcelona. W siatce lotów znaleźć można połączenia do Egiptu, Tunezji, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii i Turcji. Ofertę uzupełniają połączenia regularne, których w tym sezonie jest 38. Ponad połowa z nich – w sumie 22 - to kierunki niskokosztowe.

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

Czytaj o lotnisku WROCŁAW STRACHOWICE

TAGI: Wrocław Strachowice, ryanair, Rodos, Chania, Heraklion, Kos, Zakynthos, Antalya, Bodrum, Dalaman, Izmir, Hurghada, Sharm El Sheikh, Fuerteventura, Barcelona
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook