Booking.com

TRAVEL SERVICE POLSKA: Linia otrzymała polską koncesję

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 10 Maja 2012
Travel ServiceLinie lotnicze Travel Service Polska są już koncesjonowanym przewoźnikiem lotniczym w Polsce. Decyzję w tej sprawie wydał Urząd Lotnictwa Cywilnego. Travel Service Polska to spółka należąca do Travel Service z Czech.


Jeden z Boeingów 737-800 linii Travel
Service.
Fot.: Marcin Bryja, www
.fly4photo.pl

Polska koncesja pozwala przewoźnikowi na wykonywanie nieregularnego przewozu lotniczego pasażerów w ruchu krajowym i międzynardowym przy użyciu statów powietrznych bez ograniczeń liczby miejsc pasażerskich i maksymalnej masy startowej (MTOM).

Travel Service Polska jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie. Należy do Travel Service - firmy zarejestrowanej w Czechach. W Polsce przewoźnik wykonuje loty czarterowe dla polskich touroperatorów. Samoloty Travel Service latają z polskich lotnisk do m.in. Turcji, Egiptu, Hiszpanii, Portugalii i na Wyspy Kanaryjskie. Połączenia obsługiwane są samolotami Boeing 737-800.

Koncesja ULC jest swojego rodzaju poświadczeniem, że jej posiadacz jest przygotowany do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przewozu lotniczego. Po otrzymaniu koncesji działalność przewoźnika podlega okresowemu sprawdzaniu pod względem ekonomiczno-finansowym. Jest ono wykonywane w oparciu o: roczne sprawozdania finansowe (zaopiniowane przez biegłego rewidenta), plany ekonomiczno-finansowe w zakresie przewidywanych wydatków (np. wynagrodzenie, koszt paliwa, amortyzacja) i przychodów (prognozy, taryfy i stawki przewozowe) oraz informacje o przewidywanej w następnym roku płynności finansowej - informuje ULC.

By firma mogła otrzymać koncesje musi dysponować jednym lub większą liczbą statków powietrznych, posiadać zdolność finansową niezbędną do działalności w zakresie przewozu lotniczego oraz posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności za szkody związane z przewozem lotnim i ruchem statków powietrznych.

Źródło: ULC

Czytaj o TRAVEL SERVICE

TAGI: Travel Service, loty czarterowe, czartery
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook