Booking.com

VOLOTEA: Pierwszy lot z Krakowa do Wenecji

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 25 Kwietnia 2012
VoloteaNowe tanie linie lotnicze Volotea rozpoczęły loty z Krakowa. Przewoźnik sprzedał już ponad 2 tys. miejsc na trasie Kraków - Wenecja. Połączenie obsługiwane jest trzy razy w tygodniu.

Linia rozpoczęła dziś loty ze swojej bazy na lotnisku Wenecja Marco Polo. Boeing 717 w Krakowie pojawił się o godzinie 12:28. Został przywitany salutem wodnym. Volotea rozpoczęła swoją komercyjną działalność 2 marca, 5 kwietnia przewoźnik rozpoczął rejsy na pięciu trasach krajowych we Włoszech.

- Po bardzo obiecującym rozpoczęciu lotów we Włoszech, gdzie przez mniej niż trzy tygodnie przewieźliśmy ponad 10 tys. pasażerów na trasach krajowych, cieszymy się z rozwoju naszych usług w Polsce. Wybór Krakowa jako naszej pierwszej destynacji w tym kraju świadczy o tym, że zarówno miasto, jak i lotnisko im. Jana Pawła II mają dla nas duże znaczenie - powiedziała Loredana Tramontano, Menadżer ds. Rozwoju Rynku Międzynarodowego w Volotea.

- Wenecja to kolejne atrakcyjne, włoskie miasto, do którego można bezpośrednio polecieć z Kraków Airport. Dla wielu - nie tylko zakochanych - krakowian jest to wymarzone miejsce na spędzenie czasu wolnego. Z drugiej strony atmosfera Krakowa oraz możliwość odwiedzenia miejsc kojarzących się z Janem Pawłem II sprawiają, że nasze miasto jest co raz bardziej popularne wśród Włochów – powiedział Jan Pamuła, Prezes Kraków Airport.


Powitanie samolotu Volotea na lotnisku w Krakowie. Fot.: Kraków Airport

Volotea będzie wykonywać operacje lotnicze ze swoich trzech baz, w których umieści dziewięć samolotów: lotnisko Wenecja Marco Polo – 4 samoloty; Nantes – 3 samoloty i Ibiza – 2 samoloty.

Volotea jest nowym przewoźnikiem niskokosztowym, który koncentruje się na obsłudze połączeń pomiędzy małymi i średnimi europejskimi miastami z pominięciem hubów, takich jak Frankfurt i Rzym. Przynosi to korzyści ekonomiczne dla bezpośrednio połączonych miast, ponieważ ruch jest mocno stymulowany dzięki łatwości i efektywności jakie dają bezpośrednie połączenia.

Źródło: Kraków Airport

Czytaj o VOLOTEA

TAGI: Volotea, Kraków Balice, Wenecja
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook