Booking.com

CENTRALWINGS: Minął rok rejsowych połaczeń

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 01 Lutego 2006
Dokładnie rok temu 1 lutego 2005 roku samolot w barwach Centralwings przewiózł pasażerów z warszawskiego Okęcia na londyński Gatwick w pierwszym rozkładowym rejsie linii.

Na pokładzie Boeinga 737 leciały wówczas 162 osoby. Centralwings dysponował wtedy trzema samolotami. Lądował na trzech lotniskach: w Warszawie, Krakowie i w Londynie.

Miniony rok, rok niezwykłej konkurencji na polskim niebie, przyniósł ogromny wzrost krajowego rynku tanich przewoźników. W tym wzroście ogromny udział ma też nasza firma – powiedział Iza Bogus, rzecznik prasowy Centralwings. Od początku naszej działalności przewieźliśmy prawie 790 tys.pasażerów, w tym na połączeniach regularnych 380 tys. Otworzyliśmy kilkadziesiąt nowych kierunków.
W 2006 roku będziemy rozwijać się jeszcze dynamiczniej: podwoimy flotę, planujemy przewieźć 1,5 mln pasażerów. Już za kilka dni, 8 lutego ogłosimy rozkład naszych lotów czarterowych i rozpoczniemy sprzedaż biletów do portów basenu Morza Śródziemnego dla pasażerów indywidualnych
– dodaje Iza Bogus.

Obecnie samoloty Centralwings startują oprócz Warszawy także z Katowic, Wrocławia i Krakowa, od wiosny również z Łodzi i Gdańska.

Z okazji pierwszej rocznicy regularnych połączeń linie lotnicze Centralwings przygotowały konkurs. Wystarczy nałożyć na głowę czerwoną czapkę (lub inne czerwone nakrycie głowy) i sfotografować się z kartką z napisem: „Latam na London Gatwick”. Zdjęcie należy przesłać na adres gatwick@centralwings.com do 9 lutego 2006 roku włącznie. Autorzy 50 najciekawszych zdjęć otrzymają 100 złotowe vouchery na loty Centralwings z Warszawy lub Krakowa do Londynu – oczywiście na Gatwick!.

Więcej o CENTRALWINGS

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook