Booking.com

VOLOTEA: Z Krakowa do Wenecji

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 23 Lutego 2012
VoloteaKraków zyskał kolejne regularne połączenie. Od 24 kwietnia linie lotnicze Volotea uruchomi loty do Wenecji. Rejsy na lotnisko Marco Polo zaplanowano dwa razy w tygodniu.

Volotea to nowa niskokosztowa linia, który obecnie koncentruje swoją działalność na trasach pomiędzy miastami średniej wielkości.  Linia wybrała weneckie lotnisko Marco Polo na swoją pierwszą bazę operacyjną, która ruszy wiosną.

Połączenie na trasie Kraków - Wenecja będzie realizowane od 24 kwietnia. Do 21 czerwca loty zaplanowano w środy i niedziele. Od 22 czerwca do 30 września samoloty będą latać na tej trasie w poniedziałki i soboty, a w październiku w czwartki i niedziele.

- Cieszymy się z nowego połączenia i kolejnego przewoźnika, który będzie operował z naszego lotniska. Wenecja jest bardzo popularnym kierunkiem, oczekiwanym przez naszych pasażerów. Ten rok zapowiada się znakomicie - to już jedenasty nowy kierunek z Krakowa. W sezonie letnim będziemy oferować pasażerom ponad 70 połączeń regularnych i czarterowych - podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Główną siedzibą linii jest Barcelona, a w Wenecji Volotea będzie bazować początkowo trzy Boeingi 717 (po 125 miejsc) i budować szeroką sieć krajowych i międzynarodowych połączeń.

Celem Volotei jest połączenie małych i średniej wielkości miast w Europie, które obecnie są słabo skomunikowane lotami bezpośrednim. Loty na zasadzie point-to-point bez konieczności korzystania z hubów to spore korzyści ekonomiczne oraz oszczędność czasu dla pasażerów z miast na obu końcach trasy - informuje Volotea.

Volotea będzie jedynym przewoźnikiem operującym na trasie Kraków - Wenecja, oferując w swoich samolotach 500 miejsc tygodniowo i 26 tysięcy miejsc w pierwszym roku działalności.

Źródło: Kraków Airport

TAGI: Kraków Balice, Wenecja, Volotea
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook