Booking.com

ŁÓDŹ LUBLINEK: Zimą do Sharm El Sheikh

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 14 Listopada 2011
Łódź LublinekZ Łodzi będzie można latać w sezonie zimowym do Sharm El Sheikh. Rejsy czarterowe uruchomi biuro podróży Itaka. Pierwszy lot odbędzie się 7 lutego 2012 roku.


Boeing 737 Travel Service,
fot.: Marcin Mendelbaum

Połączenie do Sharm El Sheikh będzie realizowane raz w tygodniu, we wtorki. Wylot z Łodzi zaplanowano o 20:45. Rejsy będzie wykonywała linia lotnicza Travel Service. Samolot będzie latał na trasie Poznań - Łódź - Sharm El Sheikh. W Łodzi z oferty będzie mogło skorzystać 70 podróżnych, pozostali będą wsiadali w Poznaniu.

Łódź do tej pory miała letnie połączenie do Sharm El Sheikh. Kilka lat temu jeden z touroperatorów próbował uruchomić loty czarterowe do Egiptu w sezonie zimowy. Nie cieszyły się one jednak dużym zainteresowanie. - Teraz ma być inaczej. Przeprowadziliśmy badania, z których wynika, że mieszkańcy regionu chcą latać z Łodzi do Sharm El Sheikh - mówiła w Łodzi Katarzyna Bieńkowska z biura podróży Itaka. Dodała, że być może w sezonie letnim pojawią się zupełnie nowe kierunki.

Itaka oferuje swoim klientom w Sharm El Sheikh hotele cztero i pięciogwiazdkowe, a także wycieczki fakultatywne. Wśród nich wyjazd do największego miasta Afryki – Kairu ze zwiedzaniem piramid oraz wizytą na słynnym bazarze Chan Al-Chalili. Wycieczka do Jerozolimy oraz Petry w Jordanii, miasta, które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wycieczka statkiem w kierunku wyspy Tiran, położonej między Egiptem a Arabią Saudyjską oraz do Parku Narodowego Ras Muhammad podczas której można skorzystać z nauki nurkowania odkrywając uroki podwodnego świata.

Pasażerom, którzy skorzystają z nowej oferty Itaki, lotnisko w Łodzi oferuje parking w cenie 1 zł. za cały pobyt. Dodatkowo podróżujący mają możliwość skorzystania z Salonu Vip ze zniżką 10 procent.

Źródło: Port Lotniczy Łódź

Czytaj o lotnisku ŁÓDŹ LUBLINEK

TAGI: Łódź Lublinek, Sharm El Sheikh, Travel Service
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook