Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Ryanair: Rewolucja w odprawach i bagażu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 25 Stycznia 2006
Ryanair, irlandzka tania linia lotnicza ogłosiła dzisiaj – 25 stycznia 2006 roku, że od 16 marca 2006 roku wprowadza istotne dla pasażerów zmiany związane z przewozem bagażu i jego odprawą. Poza tym ceny wszystkich biletów zyskają nową, obniżoną na stałe cenę. Obniżka wyniesie 9% - równowartość 2,5 GBP (3,5 EUR).

Obywatele Unii Europejskiej, podróżujący jedynie z bagażem podręcznym będą mogli odprawiać się za pośrednictwem internetu na stronie przewoźnika (www.ryanair.com). Będą oni również traktowani priorytetowo przy wyjściach na stanowiska lotów, co ma zmniejszyć kolejki przed wejściem na pokład samolotu.

Osoby rezerwujące swój bilet po 16 marca będą mogły zabrać łącznie 30 kg bagażu (obecnie 25 kg), 10 kg bagażu podręcznego oraz 20 kg do odprawy.

Pasażerowie, którzy zarezerwują bilet po 16 marca, podróżujący z odprawianym bagażem, zapłacą równowartość 2,5 GBP (3,5 EUR) od sztuki rejestrowanego bagażu przy rezerwacji internetowej lub 5 GBP (7 EUR) od bagażu w przypadku zakupu biletu na lotnisku.

Ryanair chce w ten sposób zachęcić pasażerów do podróżowania jedynie z bagażem podręcznym, co przy jednoczesnej odprawie internetowej pozwoli znacznie zaoszczędzić czas oraz zmniejszyć liczebność obsługi naziemnej. To właśnie ta grupa podróżujących odczuje obniżkę cen.

Ci z pasażerów, którzy podróżują z jednym odprawianym bagażem nie odczują żadnej zmiany w kosztach przelotu. Redukcja ceny biletu zrównoważy opłatę za bagaż (przy rezerwacji internetowej). Pozostali zapłacą więcej za przewóz bagażu. Jednak przewoźnik obiecuje w zamian odczuwalną poprawę komfortu odprawy w związku z prognozowaną dużą liczbą odpraw internetowych.

RYANAIR

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook