Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Alitalia: Odwołano 89 lotów

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 22 Stycznia 2006
Włoskie linie lotnicze Alitalia odwołały w niedzielę (22 stycznia) 89 lotów z powodu dzikich strajków personelu naziemnego. Natomiast planowany na poniedziałek (23 stycznia) strajk związkowcy na razie odwołali, mając nadzieję na pozytywne rezultaty spotkania z władzami - podał portal Onet.pl.   

Pracownicy Alitalii sprzeciwiają się planom restrukturyzacji swego przedsiębiorstwa, które przewidują między innymi redukcję zatrudnienia i wyodrębnienie działu przewozów lotniczych od mniej zyskownych usług naziemnych.
Przywódcy związkowi, którzy spotkali się w niedzielę w rzymskim porcie lotniczym im. Leonarda da Vinci, postanowili "odłożyć" 24-godzinny strajk, który miał się rozpocząć o północy. Cały czas trwają natomiast dzikie strajki personelu naziemnego, co powoduje konieczność odwoływania wielu lotów. Przedstawiciele Alitalii poinformowali, że z powodu "nielegalnych inicjatyw związkowych" musieli odwołać w niedzielę 89 ze 130 lotów. W sobotę z tych samych powodów Alitalia odwołała 66 lotów.
Przywódcy związkowi mają się spotkać w środę z negocjatorami rządowymi. Od wyników tego spotkania uzależniają ogłoszenie 24- godzinnego strajku, takiego jak w czwartek, kiedy musiano odwołać 74 loty.

Źródło: ONET.PL

O ALITALIA

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook