Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


RYANAIR: Szef największego taniego przewoźnika w Polsce

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 11 Kwietnia 2006
Michael O'Leary, szef Ryanair, wezwał polski rząd do natychmiastowej reformy polskich portów lotniczych. Na konferencji prasowej w Warszawie zapowiedział również, że do 2012 roku linia przewozić będzie 10 milionów pasażerów rocznie na trasach z Polski.

Michael O'Leary przedstawił również, że do tego czasu w Polsce zostaną utworzene trzy bazy, gdzie miałyby nocować samoloty. Powstanie także baza techniczna. Na razie jednak nie wiadomo czy zostanie ulokowana w Polsce czy na Łotwie. Na konferencji prasowej na jednej z map Polski zaznaczone były dwa punkty, które mogłyby być ewentualnymi bazami Ryanair. Chodzi o Wrocław i Łódź. Jednak jak podkreslają przedstawiciele irlandzkiego przewoźnika nie należy do tego przywiązywać większej wagi. Ryanair zamierza do 2012 roku latać z 16 polskich portów regionalnych. Na razie obsługuje połączenia z 8 lotnisk.

Szef Ryanair powiedział również, że alternatywą dla warszawskiego Okęcia powinien być port w Modlinie. Michael O'Leary nie jest zadowolony z cen i jakości usług jakie proponuje przewoźnikom stołeczne lotnisko. Uważa, że ceny za paliwo jakie oferuje Okęcie są nie do przyjęcia.

Należy pomóc regionalnym portom lotniczym w uwolnieniu ich potencjału, a wtedy przyczynią się do powstawania nowych miejsc pracy i pomnażania dobrobytu. W obecnej chwili jest to ograniczane przez narzucane z Warszawy koszty, co zmniejsza możliwości konkurencyjne regionalnych portów - powiedział Michael O'Leary.

Nawołujemy również polskie władze do uruchomienia drugiego lotniska dla Warszawy na terenie dawnej bazy wojskowej w Modlinie. W całej Europie, konkurencyjne lotniska powstające wokół głównych miast przyczyniają się do obniżania cen połączeń i przyciągają tłumy turystów - dodał O'Leary.

Michael O'Leary przyjechał do Polski na Pierwsze Forum Lotnicze Europy Środkowo-Wschodniej. Wygłosił na nim wykład i odpowiadał na pytania słuchaczy Szkoły Głównej Handlowej. Podsumował też rok działalności Ryanair w Polsce.

Czytaj o RYANAIR

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook