Booking.com

WARSZAWA: Awaria i mgła sparaliżowały lotnisko Okęcie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 27 Marca 2006
Lotnisko Warszawa Okęcie jest od rana 27 marca 2006 roku sparaliżowane. Oprócz mgły uszkodzone zostało również oświetlenie pasa startowego i dróg kołowania.

Polskie Linie Lotnicze LOT zmuszone zostały do skierowania samolotów przylatujących do Warszawy na inne krajowe lotniska oraz do odwołania lub opóźnienia rejsów wylatujących z Warszawy.

"Zamknięcie lotniska z powodu porannej awarii oświetlenia pasów startowych i dróg kołowania oraz gęsta mgła znacznie zakłóciły dzisiejsze rejsy PLL LOT. Obecnie nasze samoloty rozproszone są na lotniskach w całej Polsce oraz w Europie. Służby operacyjne LOT dokładają starań, aby pomimo tych zakłóceń jak najwięcej naszych pasażerów odleciało i wróciło z podróży z jak najmniejszym opóźnieniem" – mówi Paweł Klimiuk z Biura Prasowego PLL LOT. "Zakłócenia takie jak dziś sprawiają, że w zasadzie wszystkie operacje lotnicze trzeba planować od nowa, zarówno jeśli chodzi o wykorzystanie samolotów, jak i pracę załóg lotniczych. Konsekwencje tych zakłóceń obserwować będziemy jeszcze przez przynajmniej kilkanaście godzin, dlatego pasażerowie muszą się liczyć z możliwymi opóźnieniami rejsów a nawet z ich odwołaniem" – dodaje.

Pogoda w Warszawie już się poprawiła, jednak starty odbywać się będą w miarę powrotu samolotów oraz po uzyskaniu nowych pozwoleń na wykonanie rejsu (tzw. slotów) od Eurocontrol zarządzającej europejską przestrzenią powietrzną. Odwołane zostały już poranne rejsy międzynarodowe do Kopenhagi, Hamburga, Budapesztu, Monachium, Rygi, Paryża, Amsterdamu, Aten i Pragi oraz krajowe do Szczecina, Bydgoszczy, Poznania, Rzeszowa i Wrocławia.

Pasażerowie pragnący uzyskać informacje na temat rejsów PLL LOT przylatujących lub odlatujących z Warszawy lub chcący dokonać zmiany rezerwacji proszeni są o kontakt z całodobowym Centrum Rezerwacji i Informacji Pasażerskiej pod numerem telefonu: 0 801 703 703 (dla sieci komórkowych 22 95 72 lub +48 22 577 99 52).

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook