Booking.com

ONEWORLD: Linie zrzeszone w aliansie przeniosą się do nowych terminali na Heathrow

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 13 Marca 2006
Zarząd Brytyjskich Portów Lotniczych (BAA) na Heathrow oraz członkowie aliansu Oneworld podpisali porozumienie w sprawie ulokowania przewoźników należących do aliansu w nowych terminalach. Obecnie obsługują oni swoich pasażerów w czterech terminalach. Do roku 2009 będą skupieni w nowopowstającym Terminalu nr5 oraz zmodernizowanym Terminalu nr3.

Umowa dotyczy wszystkich członków oneworld operujących z Heathrow (British Airways, American Airlines, Qantas, Cathay Pacific Airways, Iberia, Finnair i Aer Lingus) oraz trzech, którzy lada moment dołączą do aliansu (Japan Airlines, Malév i Royal Jordanian).

Pasażerowie tych linii skorzystają z najnowszych udogodnień i łatwiejszych transferów. Przeniesienie zapewni również wzmocnienie znaczenia aliansu na najważniejszym węźle komunikacji lotniczej w Europie.

Modernizacja Terminalu nr3 zakończy się w 2009 roku. Zmianie ulegnie m.in. obszar "check in", zostanie zapewniony większy dopływ naturalnego światła oraz zmodernizowany zostanie system sortowania bagażu.

Swoje siedziby będą tam miały wszystkie linie aliansu z wyjątkiem British Airways, który jednak przesunie tam niektóre ze swoich usług. Będzie to dotyczyło odlotów do Australii i Hiszpanii. W ten sposób zadbano o przyszłą wygodę pasażerów, którzy na tych trasach mogą również korzystać z usług partnerów z Oneworld linii Qantas oraz Iberii.

Terminal nr5 zostanie oddany do użytku na wiosnę 2008 roku. Brytyjski przewoźnik będzie jedyną linią mającą tam swoją siedzibę.  

Przewoźnicy zrzeszeni w Oneworld generują ponad 50% ruchu na londyńskim lotnisku. Przewożą łącznie 35 mln pasażerów rocznie. Dziennie wykonują około 700 odlotów i przylów.

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook