Booking.com

EASYJET: Otwarcie bazy w Mediolanie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 09 Marca 2006
Lotnisko Malpensa w Mediolanie zostało dziś szesnastą bazą taniego przewoźnika easyJet. 9 marca 2006 roku Dyrektor Generalny firmy - Andrew Harrison dokonał oficjalnego otwarcia.

Na mediolańskiej Malpensie będą stacjonowały trzy Airbusy 319.
W ciągu kolejnych dwunastu miesięcy na dwunastu trasach z i do Malpensy linia planuje przewieźć ponad 1,2 mln pasażerów. EasyJet utrzymuje tam połączenia na trzech trasach krajowych oraz dziewięciu międzynarodowych. Oprócz tego linia lata również z innego mediolańskiego lotniska - Linate, skąd można się dostać na Londyn Gatwick i Paryż Orly.

Włochy są jednym z najszybciej rosnących rynków dla easyJeta. W ubiegłym roku linia wprowadziła 13 nowych tras z i do Włoch, otwarcie  kolejnych 12 ogłosiła już od początku bieżącego roku. Obecnie easyJet oferuje 40 tras z 11 włoskich lotnisk. Połączenia na półwysep Apeniński stanowią już około 5% całej sieci przewoźnika.

W roku 2005 z easyJetem podróżowało na trasach z i do Włoch 2,5 mln pasażerów, co w porównaniu do roku 2004 (1,4 mln pasażerów) stanowi wzrost o 80%. W tym roku linia planuje przewieźć ponad 3,5 mln osób, co dałoby dalszy wzrost o 40%. Nowa baza w Mediolanie zwiększy wydajność easyJeta we Włoszech o 48%. W samym Mediolanie wydajność zwiększy się o 334%.

Czytaj o EASYJET

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook